ФІЛОСОФСЬКІ ОСНОВИ ЗЕМЕЛЬНОГО ТА АГРАРНОГО ПРАВА

Освітня програма: Право. Доктор філософії.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
ФІЛОСОФСЬКІ ОСНОВИ ЗЕМЕЛЬНОГО ТА АГРАРНОГО ПРАВА
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Третій
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати методологічні, теоретичні, законодавчі проблеми здійснення природних і позитивних прав людини і громадянина на використання землі, достатнє харчування, безпечне довкілля крізь призму філософських законів розвитку природи, економіки, суспільства, вміти розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності щодо глибокого переосмислення наявних і створення нових цілісних знань про закономірності розвитку правового регулювання земельних та аграрних відносин, професійної практики з цих питань; cформувати науковий світогляд на сутність та функціональне призначення земельного і аграрного права у національній правовій системі України, професійну етику та загальний культурний кругозор; набути універсальні навички дослідження.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати методологічні, доктринальні, конституційні основи правового регулювання цивільних, господарських, інвестиційних, аграрних, земельних та інших суспільних відносин в Україні, Вміти самостійно працювати з інформаційно-пошуковими системами, творчо використовувати набуті знання із загальної філософії, теорії держави і права, галузевих доктрин сучасного земельного і аграрного права у навчальній та практичній діяльності, Володіти навичками застосовувати основні закони загальної філософії до розкриття предмету філософії земельного і аграрного права, науково-теоретичного аналізу суспільних та державно-правових явищ у сфері використання та охорони землі, здійснення прав на землю.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчаються методологічні, теоретичні, законодавчі проблеми здійснення природних і позитивних прав людини і громадянина на використання землі, достатнє харчування, безпечне довкілля крізь призму філософських законів розвитку природи, економіки, суспільства під кутом зору сутності та системи цінностей людського буття у контексті сучасного філософсько-правового розуміння суспільних процесів і явищ у сфері використання землі та інших природних ресурсів, забезпечення продовольчої безпеки відповідно до Цілей Сталого Розвитку, передбачається формування у докторантів здатності до розв’язання комплексних проблеми у професійній та/або дослідницько-інноваційній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Правова наука України: сучасний стан, виклики та перспективи розвитку : монографія. Харків. Право, 2021. 680 с. 2. Федчишин Д.В. Реалізація та захист земельних прав в Україні: проблеми теорї та практики : монографія. Запоріжжя, 2020. 418 с. 3. Аграрне право: підручник; за ред. А.М. Статівки. Харків : Право, 2019. С. 416 с. 4. Духневич А.В. Правові проблеми реалізації Угоди про сільське господарство СОТ в Україні : монографія. Луцьк. 2016. 400 с. 5. Костяшкін І. О. Правове забезпечення соціальної функції права власності на землю в Україні : монографія. Хмельницький : Хмельницький університет управління та права, 2016. 429 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні (лекції, бесіди, розповіді, консультації), наочні (презентація, ілюстрація, демонстрація, спостереження) , практичні( вирішення казусів), контрольні (усне опитування, тестування, колоквіуми, експрес-опитування, виконання індивідуального завдання, модульні контрольні роботи)
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну формується шляхом додавання кількості балів, отриманих протягом семестру, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (іспит) і така сума балів не може бути меншою за 60 балів. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття, за погодженням з лектором та у відповідності з даною програмою. Видами поточного контролю можуть бути: доповідь, доповнення доповіді, експрес-опитування, реферат, 2 модульні контрольні роботи. Форма заключного контролю – Іспит.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права