Екотоксикологія хімічних елементів

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Екотоксикологія хімічних елементів
Код дисципліни
ВБ.2.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р02. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. Р08. Вміти ясно і однозначно донести результати власного дослідження до фахової аудиторії та/або нефахівців. Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Р12. Оцінювати ризики у професійній діяльності та здійснювати запобіжні дії. Р13. Аналізувати наукові проблеми та пропонувати їх вирішення на абстрактному рівні шляхом декомпозиції їх на складові, які можна дослідити окремо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого засвоєння навчального матеріалу дисципліни, студенти повинні успішно опанувати курси з «Неорганічної хімії», «Аналітичної хімії», «Органічної хімії» та «Координаційної хімії» з посиланнями до основ біохімії. Володіти навичками пошуку наукової інформації та перекладу з англійської мови.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни основна увага приділяється ознайомленню із токсичністю хімічних елементів та їх впливу на біосферу. Розглядається залежність між хімічними властивостями та біологічною активністю речовин; можливість прогнозування їхньої токсичної дії не тільки на живі організми та екосистеми, але й на всю біосферу в цілому. В рамках зазначеного курсу студенти знайомляться з різними напрямками токсикології, вивчають механізми токсичної дії хімічних елементів, основні закони взаємодії організму та токсиканту, поняття дози, ефекту, мішені, гомеостазу, критичної концентрації та інші. Особлива увага приділяється способам визначення та дезактивації токсичних речовин у всіх ланках екосистем.
Рекомендована та необхідна література
1. Lorris Cockerham, Barbara S. Shane. Basic Environmental Toxicology. CRC Press. 2019.- 640 p. 2. Gunnar F. Nordberg, Monica Nordberg, Bruce A. Fowler. Handbook on the Toxicology of Metals. 4th Edition, Academic Press. 2015. 2v. 3. Maryam Barton. Introduction to toxicology. Harvard, SEAS Safety Comemittee. 2015.-21p. 4. Ніженковська І., Вельчинська О., Кучер М. Токсикологічна хімія. Медицина. -2020. -372 с. 5. Панченко Ю.,Воронов С. Токсикологія продуктів харчування. Львівська Політехніка. 2020. – 568 с. 6. Нормативна база України. Інформаційний довідник. –К.: ДП. Укрметрстандарт. 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції із застосуванням комп’ютерних технологій, лабораторний курс та самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи (письмові)+бліц-опитування на лекціях (письмові)+ домашні контрольні роботи (у вигляді кейсових завдань) =100 балів
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

КАТЕРИНА ЄВГЕНІВНА ГУБІНА
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет