Основи медіавиробництва

Освітня програма: Медіапродюсування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут журналістики

Назва дисципліни
Основи медіавиробництва
Код дисципліни
061 "Журналістика"
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
1.1 Знати особливості контенту для сучасних медіа; критерії відбору контенту, розуміти взаємозв’язок між контентом, даними та фактами. Розуміти жанрову класифікацію. Знати правила дизайну, основи колористики та типографіки. 1.2 Орієнтуватися в технологіях створення та редагування зображень, аудіовідеоподкастів та тексту. 2.1 Вміти збирати, аналізувати, перевіряти та презентувати дані для різних видів медіа. 2.2 Вміти структурувати та графічно інтерпретувати інформацію відповідно до поставленого завдання. 2.3 Вміти створювати в редакторах комп'ютерної графіки власні композиції, рекламу, аудіовідеоподкасти, логотип та фірмовий стиль. 2.4 Вміти формулювати ідею та дизайн-концепцію майбутнього матеріалу. 3.1 Вміти презентувати власний медійний продукт. 3.2 Вміти аналізувати та оцінювати свій чи чужий інформаційний продукт. 4.1 Комплексне розуміння поставлених завдань. 4.2 Відповідальність за виконану роботу з пошуку даних і їх систематизації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіння елементарними навичками пошуку інформації в інтернет. 2. Усвідомлення творчого характеру діяльності журналіста. 3. Базові навички роботи у соціальних мережах та графічних редакторах. 4. Базові навички роботи з аудіовідоконтентом, основи зйомки, монтажу та режисури.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – засвоєння студентом комплексу теоретичних знань та практичних навичок із видів, пошуку, верифікації, аналізу, збереження та захисту даних та вміння застосовувати технології дизайну для вироблення власного медійного контенту, опановуючи основи медіавиробництва, створювати аудіовідоподкасти і розміщувати їх у соцмережах та навчальних онлайн-платформах. Дисципліна «Основи медіавиробництва» викладається для студентів першого курсу бакалаврату спеціальності 061 – Журналістика. Під час навчання студенти опановують способи роботи (пошук, аналіз, інтерпретація, презентація) з контентом (фактами, даними, коментарями) залежно від мети публікації і виду медіа, вчаться оцінювати журналістський матеріал з позиції його відповідності запитам читацької аудиторії, інтерпретувати дані відповідно до поставленого завдання, формувати контент для різних медіа з урахуванням їх особливостей. Дисципліна включає знання видів та особливостей контенту, критеріїв та вимог до нього, можливостей програм пошуку та аналізу даних, технологій створення журналістських аудіовідеоповідомлень, цифрову безпеку, опановують технології теле- радіовиробництва, роботи з візуальний контентом
Рекомендована та необхідна література
1. Аксьонова Н. Методика відбору інтернет-інформації: вплив сучасних інтернет-технологій. Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В. І. Вернадського. Київ, 2014. Вип. 39. С. 385–395. 2. Горлач Д.А Методичні рекомендації з дисципліни “Комп’ютерна графіка”. – К.: Інститут журналістики, 2020 // http://labs.journ.knu.ua/mtmd/7877/metodychni-rekomendatsiyi-z-dystsypliny-kompyuterna-grafika/ 3. Здоровега В. Теорія і методика журналістської творчості : підручник. Львів : ПАЇС, 2004. 268 с. 4. Різун В. В. Літературне редагування : підручник. Київ : Либідь,1996. 240 с. 5.Шевченко В. Журналістика даних та візуалізація // Підручник з крос-медіа / Видавці І. Крессу, М. Гузун, Л. Василик. – Bonn/Germany – Sibiu/Romania: Schiller Publishing House, 2015. – С. 92-98. 6.Шевченко В.Е. Мультимедійний контент : Навчальний посібник / В.Е. Шевченко, К.: ВПЦ Київський університет, 2017. - 239 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Дисципліна поділена на 5 змістових модулів. Кожен змістовий модуль включає в себе лекції, практичні заняття та самостійну роботу студентів. У кінці 1 семестру проводиться проміжний контроль рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу, у 2 семестрі – іспит. Контроль знань здійснюється за системою ECTS. Перший та другий модуль викладаються в 1 семестрі і завершується проміжним контролем у вигляді тесту. Третій, четвертий та п’ятий модулі викладаються у 2 семестрі і завершуються іспитом в формі тесту (максимум 20 балів) і захисту власного медійного проекту (максимум 20 балів). Оцінювання успішності знань студентів здійснюється у формі семестрового оцінювання (практичні заняття, тести, самостійна робота, модульні роботи) і підсумкової контрольної роботи, якщо студент не набрав необхідної кількості підсумкових балів – 60. Успішне виконання завдання (тести, практичні, самостійна робота) – отримання за роботу не менше 60% від максимальної оцінки.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра мультимедійних технологій і медіадизайну
Навчально-науковий інститут журналістики