Міжнародне екологічне право

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Міжнародне екологічне право
Код дисципліни
ДВС.7.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Результатами навчання є знання та навички: знати основні правові категорії міжнародного екологічного права і проблеми їх застосування, систему міжнародного екологічного права, джерела міжнародного екологічного права, співвідношення норм міжнародного та національного екологічного права і проблеми організаційно-функціонального та нормативно-правового забезпечення їх гармонійного застосування; знати актуальні теоретичні доктринальні та практичні проблеми міжнародного екологічного права та міжнародно-правові механізми ефективного захисту екологічних прав людини; демонструвати здатність до абстрактного мислення, аналізу, синтезу наукової та правової інформації щодо формування, розвитку та ефективності норм міжнародного екологічного права; передбачати недоліки реалізації норм міжнародного екологічного права з огляду на особливості їх змісту та застосування.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередніми умовами для опанування навчальної дисципліни є: знати основи теорії права, мати компетентності набуті в процесі вивчення конституційного, адміністративного, міжнародного публічного, екологічного, цивільно-процесуального, цивільного права; вміти застосовувати одержані теоретичні знання щодо тлумачення, дії та реалізації міжнародних норм на національному рівні; самостійно вирішувати практичні завдання щодо захисту екологічних прав людини; володіти навичками синтезу, аналізу, узагальнення та тлумачення норм права.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на вивчення: теоретико-правових засад формування та визначення міжнародного екологічного права; принципів та джерел міжнародного екологічного права; інституційного механізму міжнародного екологічного права; міжнародно-правових способів захисту екологічних прав людини у системі міжнародного права; проблем міжнародно-правової відповідальності за транскордонну екологічну шкоду; участі України у міжнародному співробітництві в сфері охорони довкілля та забезпечення міжнародної екологічної безпеки; міжнародно-правового регулювання використання природних ресурсів та об’єктів; міжнародно-правової охорона природних об’єктів та навколишнього середовища; особливостей міжнародно-правового забезпечення екологічної безпеки.
Рекомендована та необхідна література
1. Гетьман А. П., Анісімова Г. В. Еколого-правова політика: сучасні підходи до формування//Теорія і практика правознавства. 2021. Вип. 1. (19). с.39-63. 2. Международное экологическое право : Учебник / Отв. ред. Р. М. Валеев. М.: Статут, 2012. 639с. 3. Медведєва М. О. Теоретичні та практичні аспекти реалізації міжнародно-правових норм у галузі охорони навколишнього середовища : [монографія] / Марина Олександрівна Медведєва ; за наук. ред. О. В. Задорожнього. К. : Фенікс, 2012. 479с. 4. Чечель А.О., Мороз Є.О. Екологічна політика держави як стратегічний напрям розвитку та діяльності органів місцевого самоврядування за умов децентралізації (на прикладі Запорізької області). Вчені записки ТНУ В.І. Вернадського. Серія: Державне управління. 2021. Том 32 (71). С. 77-88.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Із урахуванням змісту навчального матеріалу та цілей навчання, у процесі викладання дисципліни використовуються такі традиційні та інноваційні технології навчання: - лекції, присвячені вивченню науково-правових засад особливостей правового регулювання екологічних відносин на міжнародно-правовому рівні та практики його застосування в Україні із застосуванням презентаційних матеріалів; - семінарські заняття, на яких здійснюється формування у студентів практичних вмінь та навичок щодо самостійного розв’язання практичних проблем, які виникають у процесі реалізації норм міжнародних екологічних угод, учасницею яких є Україна, та захисту екологічних прав громадян України міжнародно-правовими засобами (шляхом підготовки теоретичних питань, проведення дискусій, порівняльного аналізу норм міжнародного та національного екологічного законодавства тощо.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання обираються викладачем, який проводить семінарські заняття, в межах кількості балів, передбачених програмою навчальної дисципліни. Семестрове оцінювання здійснюється у таких межах: усне опитування від 2 до 4 балів; участь у дискусії - від 2 до 4 балів; доповідь від 4 до 6 балів; наукова робота від 6 до 10 балів; тестування (з набору суджень вибрати вірні) від 4 до 6 балів; дві модульні контрольні роботи від 3 до 5 балів (всього - від 6 до 10 балів). Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали за семестр, а максимальна кількість балів - 40 балів. Підсумкове оцінювання здійснюється у формі іспиту. Максимальна підсумкова оцінка може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юлія Леонідівна Власенко
Кафедра екологічного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра екологічного права
Навчально-науковий інститут права