Культивування безхребетних тварин та основи колекційної справи

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Культивування безхребетних тварин та основи колекційної справи
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР3. Здійснювати злагоджену роботу на результат у колективі з | урахуванням суспільних, державних і виробничих інтересів. ПР4. Розв'язувати складні задачі в галузі біології, генерувати та оцінювати ідеї. ПР9. Планувати наукові дослідження, обирати ефективні методи дослідження та їх матеріальне забезпечення ПР25. Вміти використовувати існуючі, розробляти та впроваджувати нові методи досліджень та технології для розв'язання конкретної науково-теоретичної та/або прикладної задачі з зоології
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати характерні морфо-біологічні та екологічні особливості найпоширеніших модельних видів тварин, методи збору та утримання зоологічних об'єктів. 2. Вміти відібрати проби представників певних таксономічні групи тварин; спланувати, організувати та підтримувати лабораторні умови, необхідні для створення тимчасової культури модельних видів; виготовити тимчасові та постійні препарати тварин. 3. Володіти елементарними навичками користування спеціалізованими комп'ютерними програмами для представлення даних в текстовому форматі, пошуку й аналізу інформації у спеціалізованих фахових журналах та мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Культивування безхребетних тварин та основи колекційної справи» є складовою програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Біологія». В рамках вибіркової дисципліни «Культивування безхребетних тварин та основи колекційної справи» студенти мають можливість ознайомитися з методичною основою культивування модельних безхребетних організмів для учбових та наукових цілей, опанувати основи колекційної справи, набути навички збирання модельних організмів у природі та створення тимчасової лабораторної культури, навчитися готувати наочні препарати модельних організмів безхребетних тварин.
Рекомендована та необхідна література
1. Проценко Ю.В. Методичні рекомендації до навчальної практики з екології тварин: методи збору, обробки та збереження членистоногих / Ю.В. Проценко. - Київ: "Геопринт", 2012.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно): РН 1.1-4.1 – 50 балів / 25 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 (дистанційно): РН 1.1-4.1 – 50 балів / 25 балів. - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”