Договори в екологічному праві

Освітня програма: Право. Бакалавр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Договори в екологічному праві
Код дисципліни
ДВС.7.02.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Результатами навчання є знання, навички та вміння: - знати наукові положення про договірне регулювання екологічних правовідносин, генезу формування договірних екологічних відносин та їх класифікацію; - знати конституційні, міжнародно-правові та інші законодавчі засади укладання, виконання, зміни та розірвання еколого-правових договорів; - вміти аналізувати специфіку еколого-правових договорів та їх співвідношення з цивільно-правовими, господарсько-правовими, адміністративно-правовими та іншими видами договорів; - вміти складати проекти еколого-правових договорів - вміти застосовувати норми екологічного законодавства при забезпеченні юридичного супроводу укладання, виконання, зміни та розірвання еколого-правових договорів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередніми умовами для опанування навчальної дисципліни є: - знання основних положень екологічного законодавства, особливостей правового регулювання екологічних відносин та їх специфіки; - володіння навичками застосування еколого-правових норм та розв’язання юридичних казусів, що виникають у галузі екологічних відносин; - знання основних положень цивільного, господарського, адміністративного, конституційного законодавства в частині визначення правових засад договірного права.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на вивчення: - науково-теоретичних та законодавчих засад договірного регулювання екологічних правовідносин; - юридичної класифікації договорів в екологічному праві; - умов та підстав виникнення, зміни та припинення, форм, суб’єктно-об’єктного складу договорів в екологічному праві; - організаційно-правових гарантій, системи функціонального та охоронно-правового забезпечення належного укладання та реалізації договорів в екологічному праві; - особливостей правового регулювання договорів у сфері природокористування, охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки.
Рекомендована та необхідна література
1. Кобецька Н.Р. Договори використання природних ресурсів у системі договірного регулювання екологічних відносин. Часопис Київського університету права. 2015. № 1. С. 220-225. 2. Кобецька Н.Р Дозвільне і договірне регулювання використання природних ресурсів в Україні: питання теорії і практики. Монографія. Івано-Франківськ. 2016. 271 с. 3. Краснова М. В. Договори в екологічному праві України: Навч. посіб. К.: Алерта, 2012. 216 с. 4. Мороз Г.В. Концесія природних ресурсів: законодавчі та наукові положення. Юридичний науковий електронний журнал. 2017. № 6. С. 177-179. 5. Міськевич Л.Р. Оренда земельних ділянок водного фонду: цивільно-правові аспекти: дис…к-та юрид. наук. Київ., 2021. 199 с. 6. Соколова А. К. Договори на користування природними ресурсами: автореф. дис. канд. юрид. наук. Х., 1993. 7. Шумило О. Екологічні аспекти угод про розподіл продукції. National law Journal: Theory And Practice. August 2015. С. 105-109.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Із урахуванням змісту навчального матеріалу та цілей навчання, у процесі викладання дисципліни використовуються такі традиційні та інноваційні технології навчання: - лекції, присвячені вивченню науково обґрунтованого та систематизованого матеріалу щодо: поняття та видів еколого-правових договорів; правових засад укладання, виконання, зміни, розірвання еколого-правових договорів; організаційно-правових та функціонально-правових гарантій належного виконання договорів у сфері природокористування, охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки; - семінарські заняття, на яких здійснюється детальний розгляд теоретичних положень навчальної дисципліни (шляхом підготовки доповідей та проведення дискусій) та формуються практичні навички (шляхом вирішення практично орієнтованих задач (казусів), підготовки проектів еколого-правових договорів).
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання обираються викладачем, який проводить семінарські заняття, в межах кількості балів, передбачених програмою навчальної дисципліни, а саме: за експрес опитування - до 4 балів; за колоквіум – до 4 балів; за доповідь - до 5 балів; за тестування – до 7 балів; за розв’язання казусу – до 3 балів; за підготовку проекту договору – до 5 балів; за модульну контрольну роботу - до 4 балів. Максимальна кількість балів, яку студент може набрати сумарно за усіма формами оцінювання під час семестру - 40 балів. Підсумкове оцінювання: здійснюється у формі письмового заліку. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем.
Мова викладання
Українська