Економічна інженерія

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Економіка та економічна політика»

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Економічна інженерія
Код дисципліни
ВК 2.2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН6. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності. ПРН9. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави. ПРН13. Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання соціально-економічних даних, збирати та аналізувати необхідну інформацію, розраховувати економічні та соціальні показники.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати ключові аспекти функціонування економіки. Вміти мислити аналітично, застосовувати на практиці специфічні методи і прийоми пізнання для логічного обґрунтування та оцінки економічних явищ і процесів. Володіти навичками самостійного пошуку, аналізу та систематизації інформації економічного характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Економічна інженерія» спрямована на: - краще розуміння економічної реальності та інтерпретацію економічних явищ; - розвиток критичного мислення та поширення застосування наукових підходів; - вивчення архітектури економічних процесів, трендів, механізмів; - популяризацію кращого світового досвіду та інструментів економічного розвитку. Економічний розвиток та занепад країн не є випадковістю. Розуміючи архітектуру економіки, закономірності, тренди та інструменти управління, можна збудувати успішний бізнес й поставити ринкові сили на службу суспільству.
Рекомендована та необхідна література
1. Андрусів В., Амелін А. Візія України 2030. Київ, 2019. 136 с. 2. Галасюк В.В. Концептуальні засади трансформації економіки України: монографія / за заг. наук. ред. В.В. Галасюк. Київ, 2019. 188 с. 3. Галасюк, В. В. Індустріальні парки: світовий досвід та перспективи створення в Україні. Економічний аналіз: зб. наук. праць / Тернопільський національний економічний університет; редкол.: О. В. Ярощук (голов. ред.) та ін. Тернопіль, 2018. Том 28, № 1. С. 40-50. 4. Ернст Ульріх фон Вайцзекер. Come on! Капіталізм, недалекоглядність, населення і руйнування планети. Київ, 2019. 276 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар з практичними завданнями, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Участь в обговоренні на семінарському занятті, усне опитування, виконання практичних завдань, відповіді на тестові запитання, написання контрольної роботи, підготовка та захист самостійного індивідуального завдання
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет