Аудит

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Аудит
Код дисципліни
ОК 1.29
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування господарської діяльності підприємств. ПР09. Ідентифіковувати та оцінювати ризики господарської діяльності підприємств. ПР10. Розуміти теоретичні засади аудиту та вміти застосовувати його методи і процедури. ПР11. Визначати напрями підвищення ефективності формування фінансових ресурсів, їх розподілу та контролю використання на рівні підприємств різних організаційноправових форм власності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання: основних термінологічних понять; процесів господарської діяльності підприємства; законодавчих актів та нормативних документів з питань бухгалтерського обліку, звітності та оподаткування суб’єктів господарювання; методології бухгалтерського обліку та звітності, національних та міжнародних стандартів фінансової звітності; сучасних інформаційних технологій в обліку та звітності; методів аналітичного та статистичного дослідження. 2. Вміння щодо складання, перевірки та обробки бухгалтерської документації, ведення синтетичного і аналітичного обліку, формування звітності, оптимізації оподаткування, вибору та застосування раціональних методів аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств. 3. Володіння елементарними навичками використання математичного інструментарію, моделювання та прогнозування для дослідження економічних процесів й розв’язання прикладних економічних та оптимізаційних завдань.
Зміст навчальної дисципліни
Розкриваються: основні поняття та види аудиту, їх класифікація; історичні та економічні передумови виникнення аудиту; провідні концепції та напрями розвитку аудиторської діяльності в Україні та за кордоном; принципи професійної етики аудиторів; положення нормативно-законодавчої бази організації та регулювання аудиторської діяльності; суспільний нагляд за аудиторською діяльністю в Україні; особливості проведення обов’язкового аудиту та аудиту підприємств, що становлять суспільний інтерес; професійне самоврядування аудиторів; міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг; суттєвість та аудиторський ризик; планування аудиторської перевірки; оцінювання ефективності внутрішнього контролю на підприємстві; аудиторська документація;
Рекомендована та необхідна література
1. Огійчук М.Ф., Рагуліна І.І., Новіков І.Т. Аудит : Навчальний посібник . 4- те вид. К. Алерта. 2020. 852 с. 2. Аудит: навчальний посібник / [А.О. Баранова, Т. А. Наумова., А.І. Кашперська]. Х.: ХДУХТ. 2017. 246 с 3. Дорош Н.І. Аудит: теорія і практика. К.: Знання. 2008. 495с. 4. Дорош Н.І. Організація системи суспільного нагляду в Україні: вплив євроінтеграції на вітчизняний аудит. Аудитор України. Офіційне видання АПУ. № 11 (252). 2016. С. 16 - 21. 5. Дорош Н.І., Маліновська Д.К. Фінансово-екологічний аудит: сутність та методичні засади. Агросвіт. Науково-практичний журнал. № 22, 2016. С. 8 - 13.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усне опитування, тестування, виконання творчих аналітично-розрахункових робіт, презентація, контрольна робота, самостійна робота
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ніна Іванівна Дорош
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет