Управлінський облік

Освітня програма: Менеджмент організацій охорони здоров'я ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Управлінський облік
Код дисципліни
ВКС.3.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН 1.Знати: 1.Економ. категорії, закони, причинно-наслідкові та функц. зв’язки між процесами та явищами на різних рівнях економ.систем; 2.Значення облік., аналіт., контр., податк. та статист. систем в інформ. забезпеченні в сфері соціальної, економ. і еколог. відповідальності ЗОЗ. 3.Орг.-економ. механізм управління ЗОЗ; 4.Ідентифікоквувати та оцінювати ризики господ. діял-сті ЗОЗ. РН 2.Вміти: 1.Працювати в команді, бути лідером, відповідальним, етичним; 2.Володіти методами формування, збору, обробки, систематизації, групування, узагальнення облікової інформації для проф. діял-сті; 3.Організовувати ведення бухг., фін. управл. і податк. обліку і звітності. РН 3. Формувати практ. навички роботи в групі, аргументувати власну точку зору в дискусії; саморозвитоу, ефективний самоменеджмент. РН 4. Проведення господ. і фін. аналізу діяльності під-ства; оцінювання ризиків управлінських цілей; бізнес-аналізу господ. діяльності та прогнозування результатів діяльності.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: теоретичні основи бухгалтерського обліку, статистики, фінансового менеджменту, мікроекономіки. 2. Володіти: навичками вчитися та оволодівати сучасними знаннями, аналізувати прочитане та порівнювати і співставляти думки вчених щодо досліджуваної наукової проблеми, використовувати сучасні можливості доступу до інформації та методи її акумулювання.
Зміст навчальної дисципліни
НД окреслена двома змістовими модулями: М1. Теоретичні основи організації управлінського обліку - теми 1-4 (1. Мета, зміст та організація управлінського обліку; 2. Склад, класифікація і поведінка витрат. Об’єкти і методи обліку витрат; 3. Калькулювання виробничої собівартості продукції (робіт, послуг); 4. Облік витрат і калькулювання собівартості продукції за повними витратами та за нормативними витратами); М 2. Особливості обліку витрат та формування фінансового результату - теми 5-8 (5 Аналіз взаємозв’язку витрат, обсягу діяльності та прибутку; 6. Аналіз релевантності інформації для прийняття управлінських рішень; 7. Облік і контроль за центрами відповідальності; 8.Бюджетування і контроль).
Рекомендована та необхідна література
1. Метод. рекомендації з планування, обліку та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) с-г. підприємств. Затв. наказом Мінагрополітики № 132 від 18.05.01 р. 2. Атамас П.Й. Управлінський облік.: 2-ге вид. Посібник.-К.: Центр учб. літ-ри, 2009. - 440с. 3. Голов С.Ф. Управлінський облік. Підр.- К.: Лібра, 2006. - 704 с. 4. Добровський В.М., Гнилицька Л.В., Коршикова Р.С. Управлін. облік: Навч. посіб. МОН України, ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К.: КНЕУ, 2008. - 275 с. 5.Метод.рекомендації з обліку витрат і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) с-г. підприємств. Рекоменд. до застосування Метод. Радою з питань фінансів і обліку в АПК МАПУ, протокол № 1/5 від 30.11.05 р. 6. Управлінський облік : навч. посіб / За ред. В.Я. Плаксієнка. - Полтава : ПП «Астрая» 2018. - 250 с. 7. Лень В.С. Управлінський облік: підр./ В.С. Лень.— Тернопіль: Навч. книга - Богдан, 2015.— 28 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота, командна гра, комплексна самостійна робота, есе, реферати.
Методи та критерії оцінювання
Усне опитування, тестування, виконання та захист комплексної самостійної роботи, виконання, презентація та захист індивідуальних та групових самостійних завдань, модульна контрольна робота, підсумкова контрольна робота. Результат навчання здобувача оцінюється за єдиною 100-бальною шкалою. Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. Семестровий контроль оцінюється у 36-60 балів. Підсумкове оцінювання: залік - 24-40 балів. За підсумками заліку та результатами роботи упродовж вивчення дисципліни здобувачу освіти виставляється оцінка за шкалою відповідності: зараховано - 90-100, зараховано - 75-89, зараховано - 60-74, не зараховано - 0-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Катерина Петрівна Проскура
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти