Управління розвитком рекреації та туризму: терит планування, рекреаційний благоустрій та зонінг

Освітня програма: Географія рекреації та туризму. Магістр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Управління розвитком рекреації та туризму: терит планування, рекреаційний благоустрій та зонінг
Код дисципліни
ОК.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р09. Проводити фахову оцінку програм, стратегій і планів розвитку територій, здійснювати їхню геоекологічну і соціально-економічну експертизу та моніторинг. Р10 Знати та застосовувати геоінформаційні технології, створювати та досліджувати моделі природно- і суспільногеографічних проявів розвитку геосистем, знати та визначати можливості та межі їх застосування. ПР11 Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні та геоекологічні наслідки реалізації уавлінських рішень у сфері природокористування, міського та регіонального розвитку, зокрема, в галузі рекреації та туризму, рекреаційного природокористування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Достатнє засвоєння курсів: «Конструктивна географія», «Рекреаційна географія», «Планування територій», «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності». 2. Знання, оволодіння основами розвитку туристично-рекреаційної сфери засобами, управління проектами і програмами в галузі географії рекреації і туризму на загальному, регіональному і місцевому рівнях. 3. Володіти методами оцінки фізико-географічних та соціально-економічних показників для вибору рекреаційно-туристичних об’єктів і регіонів. 4. Уміти з’ясовувати загальну ландшафтну структуру території України, таксономію регіональних ландшафтних регіонів для потреб ландшафтного планування.
Зміст навчальної дисципліни
теоретико-методологічні засади, інженерно-геоекологічні аспекти розвитку рекреації і туризму через проекти і програми; стадійність планування туристично-рекреаційних територій і об’єктів, проблеми їх планувальної і функціональної організації в контексті сталого розвитку; концепція управління рекреаційно-туристичними проектами і програмами різних територіальних рівнів; ландшафтне планування, планування організація рекреаційно-туристичних систем на регіональному і місцевому рівнях.
Рекомендована та необхідна література
1. Гречко Т.К., Лісовський С.А., Романюк С.А., Руденко Л.Г. Публічне управління в забезпеченні сталого (збалансованого) розвитку. – Херсон.: Грінь Д.С., 2015. – 264 с. 2. Куйбіда В.С. Територіальне планування в Україні: європейські засади та національний досвід / В.С. Куйбіда, Ю.М. Білоконь. – К.: Логос, 2009. – 108с. 3. Ландшафтне планування в Україні / Л.Г. Руденко, Є.О. Маруняк, О.Г. Голубцов та ін. – К.: Реферат, 2014, -144 с. 4. Топчієв О.Г., Мальчикова Д.С. Планування територій: Навч. посіб. / О.Г. Топчієв, Д.С. Мальчикова. – Стереотип. вид. – Олді-Плюс, 2019. – 268с. 5. Планування і забудова територій. ДБН Б.2.2, -12:208. -К.: Мінрегіон України, 2018. -128с. 6. Шищенко П.Г., Гавриленко О.П. Геоекологічне обґрунтування проектів природокористування: підручник. Київ: Альтерпрес, 2014. 414с. 7. Шищенко П.Г., Гавриленко О.П. Конструктивно-географічні основи раціонального природокористування: підручник. Київ: ДП «Прінт Сервіс», 2015. -395с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Петро Олексійович Масляк
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет