Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності. Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 18.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР20. Вміти діяти професійно, безпечно та толерантно у складних форс- мажорних обставинах, в різних природних, соціально-економічних та етнокультурних умовах. ПР21. Демонструвати вміння реалізувати свої права та обов’язки як члена суспільства, усвідомлюючи цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його поступального розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності» базується на знаннях, отриманих студентами під час вивчення нормативних економічних, соціально-гуманітарних дисциплін відповідних галузей знань і спирається на знання, отримані з середньої школи за такими предметами, як Основи правознавства.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: 1. Основи підприємницької діяльності. Розкриваються економічна природа підприємництва, його зміст, функції, види та організаційно-правові форми, соціальні, етичні та культурні засади ведення сучасної підприємницької діяльності, виявляються особливості зовнішнього підприємницького середовища, досліджуються особливості планування підприємницької діяльності та важливість інноваційного підприємництва. 2. Вибрані розділи трудового права. Розкриваються конституційні засади реалізації права на працю та основні її форми. Студенти вивчають норми права, які регламентують порядок укладання, зміни та припинення трудового договору як основної форми реалізації права на працю.
Рекомендована та необхідна література
1. Базилевич В.Д. Економічна теорія: Політекономія: підручник/заред..В.Д. Базилевича.-К.: Знання, 2012. 702 с. 2. Базилевич В.Д.Економічна теорія: Політекономія: практикум/заред..В.Д.Базилевича.- К.: Знання, 2010.-494 с. 3. Варналій З.С. Основи підприємництва: Навч. посіб. – 3тє вид., випр. і доп. – К.:Знання-Прес,2006. – 350 с. 4. Зянько В.В.І інноваційне підприємництво: сутність, механізми і форми розвитку: монографія / Вінницький національний технічний ун-т. – Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2008.–397 c. 5. Комерціалізація результатів наукових досліджень: проблеми, підходи, інструменти, напрями розвитку/Т.К. Куранда,В.М. Євтушенко.– К.:УкрІНТЕІ, 2010. – 72с. 6. Мазур І.І.Комерціалізація наукових розробок як фактор конкурентного розвитку підприємництва // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - No148.– Київ, 2013. – С. 5-8.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
опитування у тестовій або письмовій формі проводиться після завершення викладання кожної теми. Семінарські завдання захищаються по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Модульні контрольні роботи проводяться у тестовій формі. Студенти, які отримали за МКР меншу за мінімально передбачену кількість балів, перескладають її.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни