Навчальна практика 2. Комплексна метеорологічна. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика 2. Комплексна метеорологічна. Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 27.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю (ПР01). Вміти проводити польові та лабораторні дослідження процесів в атмосфері та інших геосферах (ПР05). Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів (ПР08). Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу (ПР09). Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень (ПР11). Вміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних (ПР15).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне опанування навчальної дисципліни «Метеорологія».
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика складається з трьох етапів: 1) ознайомчо-підготовчого; 2) основного - польового; 3) заключного. Кожний день основного етапу передбачає проведення метеорологічних і геофізичних спостережень, які, як правило, проводяться у першій половині дня, та камеральної частини, під час якої проводиться обробка та систематизація зібраного матеріалу та підготовка матеріалів для написання звіту, що здійснюється у другій половині робочого дня. Практика обов’язково розпочинається інструктажем з техніки безпеки і охорони праці в метеорології та лекції «Система організації та методики проведення стаціонарних метеорологічних і геофізичних спостережень». Обов’язковим елементом практики є також практичні заняття з проведення комплексу метеорологічних та геофізичних спостережень.
Рекомендована та необхідна література
Водчиць О.Г., Затула В.І. Основи метеорології і кліматології. Київ: НАУ, 2017. 360 с. Гідрометеорологічна служба в Україні. Київ, 2003. 12 с. Клімат Києва / За ред. В.І. Осадчого, О.О. Косовця, В.М. Бабіченко. Київ: Ніка-Центр, 2010. 320 с. Клімат України / За ред. В.М. Ліпінського, В.А. Дячука, В.М. Бабіченко. Київ: Вид-во Раєвського, 2003. 343 с. Манукало В.О., Заболоцька Т.М., Митник Т.Г. Про новий нормативний документ «Класифікація хмар. Методичні рекомендації». Праці Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського / За ред. А.В. Куцого. Київ: ТОВ «Друкарня Бізнесполіграф». 2021. Вип. 17(31). С. 83-87.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Польові заняття, камеральні роботи
Методи та критерії оцінювання
опитування в усній формі та/або оцінювання практичних завдань проводиться під час польового етапу практики. Захист заключного звіту відбувається в останній день практики і включає доповідь за розділом звіту, який готував студент, та відповіді на запитання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни