ЮРИДИЧНІ ДЕФЕКТИ У МЕХАНІЗМІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ: ЗАПОБІГАННЯ ТА МІНІМІЗАЦІЯ

Освітня програма: Право. Доктор філософії.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
ЮРИДИЧНІ ДЕФЕКТИ У МЕХАНІЗМІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ: ЗАПОБІГАННЯ ТА МІНІМІЗАЦІЯ
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Третій
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: знати концептуальні наукові підходи до правової природи юридичних дефектів, їх видів, причин виникнення юридичних дефектів у механізмі правового регулювання, а також практичні підходи до мінімізації юридичних дефектів шляхом застосування як загально-правових, так і спеціально-правових засобів мінімізації юридичних дефектів виходячи із принципів верховенства права, законності, правової визначеності, гарантування прав людини як вищої соціальної цінності в державі в умовах адаптації законодавства до вимог Європейського Союзу відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: знати теоретичні та доктринальні положення теорії права України та інших держав щодо поняття, типології та рівнів праворозуміння, основних теоретичних підходів до розуміння права, сутності, функцій та цінності права. Вміти самостійно вирішувати практичні ситуації, пов'язані із застосуванням приписів чинного законодавства, застосовуючи різні способи тлумачення права. Володіти елементарними навичками тлумачення правових норм, проведення порівняльно-правового дослідження, застосовування на практиці нормативно-правових актів чинного законодавства.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна покликана дати світоглядне поняття правової природи юридичних дефектів у механізмі право-вого регулювання, їх різновидів, причини їх виникнення, засоби і способи запобігання їх появі у процесі правотворчості та їх мінімізації у процесі тлумачення пра-вових норм та правозастосування. Вивчення дисципліни має сформувати у здобувачів здатність розв’язувати комплексні проблеми у професійній та дослідницькій діяльності виходячи із принципів верховенства права, законності, правової визначеності, гарантування прав лю-дини як вищої соціальної цінності в державі в умовах адаптації законодавства до вимог Європейського Союзу відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.
Рекомендована та необхідна література
1. Little Laura E. Conflict of Laws Structure and Vision: Updating a Venerable Discipline. Georgia State University Law Review.2015. Vol.31, Issue 2. Pp. 231-287 (http://readingroom.law.gsu.edu/) 2. Васильєв С.В. «Невизначеність» у механізмі правового регулювання процесуальних правовідносин та юридичні інструменти її усунення. Правосва держава. 2021. № 42. С. 22-31. 3. Гордєєв В.В. Дефекти юридичних фактів та інших елементів фактичного складу в адміністративному судочинстві України. Адміністративне право і процес. 2014. № 1(7).С. 175–184 4. Коваленко Т. О. Юридичні дефекти у правовому регулюванні земельних відносин в Україні: підходи до класифікації. Держава та регіони. 2011. № 4. С.107-112. 5. Чернявська Б. В. Юридичні дефекти у правовому забезпеченні реалізації права на свободу об’єднання у громадські організації в Україні. Прикарпатський юри-дичний вісник. 2012. Вип. 3 (28). Т. 2. С.123-128.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота. Доповідь (виступ на задану тему), доповнення доповіді, експрес опитування, розв’язання казусу, самостійна робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), модульний контроль.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу зав-дання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права