Основи біометеорології. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи біометеорології. Редакція 2019
Код дисципліни
ВБ 2.2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Аналізувати склад і будову атмосфери та інших геосфер у різних просторово-часових масштабах (ПРН10). Вміти аналізувати вплив погоди і клімату на життєдіяльність людини (ПРН18).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Метеорологія», «Кліматологія». 2. Знання теоретичних основ перебігу атмосферних процесів і явищ. Володіння навичками обробки метеорологічної та кліматичної інформації, методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
навчальна дисципліна присвячена вивченню впливу основних метеорологічних та кліматичних чинників на живі організми – рослини, мікроорганізми, тварин та людину. В процесі вивчення дисципліни розглядаються метеорологічні чинники теплообміну людини; основні підходи до типізації біокліматичних індексів; індекси холодового стресу та особливості їх застосування; індекси ефективних температур; біокліматичні індекси, що ґрунтуються на рівнянні теплового балансу людського організму; поняття про середню радіаційну температуру середовища та її роль у розрахунку сучасних біокліматичних індексів; клімат як рекреаційний ресурс; кліматотерапія, лікувально-кліматичні процедури. Структурно – курс складається з чотирьох змістових модулів.
Рекомендована та необхідна література
Білявський Г.О., Бутченко Л.І., Навроцький В.М. Основи екології: теорія та практикум. К.: Лібра, 2002. Врублевська О.О., Катеруша Г.П. Прикладна кліматологія: Конспект лекцій. – Дніпропетровськ: Економіка, 2005. – 131 с. Джигирей В.С. Екологія та охорона навколишнього природного середовища: Навч. посібник. – 5-те вид., випр. і доп. – К.: Т-во «Знання», КОО, 2007. – 422 с. Мусієнко М.М. Екологія рослин. – К.: Либідь, 2006. – 432 с. Шевченко О.Г. Теоретико-методологічні засади комплексних досліджень урбометеорологічних трансформацій у містах. – К.: ДІА, 2021. – 288 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється впродовж семестру, включаючи і самостійну роботу та виконання індивідуальних завдань.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни