Основи наукових досліджень

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи наукових досліджень
Код дисципліни
ОК 21.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 12. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. ПРН 13. Вміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення. ПРН 15. Вміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних. ПРН 20. Вміти діяти професійно, безпечно та толерантно у складних форсмажорних обставинах, в різних природних, соціальноекономічних та етнокультурних умовах. ПРН 21. Демонструвати вміння реалізувати свої права та обов’язки як члена суспільства, усвідомлюючи цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його поступального розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів соціально-економічних дисциплін на 1-2 курсі. Успішне опанування загальних курсів з метеорології.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає в ознайомленні студентів із сучасною структурою наукового пізнання і дослідницької діяльності, визначення можливостей пізнання та аналітичного оцінювання метеорологічних та кліматичних процесів, а також аналізу місця і ролі наук про Землю у сучасному світі. Дисципліна «Основи наукових досліджень» повинна забезпечити наукову підготовку майбутніх фахівців, яка необхідна для формування професійних умінь та навичок з поглибленого вивчення наукових процесів щодо практичного застосування у подальшій фаховій діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1). Гавриленко О. П. Методологія наукових досліджень. Київ : Ніка-Центр, 2008. 172 с. 2). Мальська М., Паньків Н. Основи наукових досліджень: навч. посібник. Львів : Вид-во ЛНУ ім. Івана Франка, 2020. - 226 с. 3). Основи наукових досліджень: навч. посіб. / за ред. Т.В. Гончарук. - Тернопіль, 2014. - 272 с. 4). Хільчевський В.К. Нариси історії гідрохімії в Україні. К.: ДІА, 2020. – 136 с. 5). Хільчевський В.К. Національній гідрометеорологічній службі в Україні 100 років: роль випускників-гідрологів Київського університету імені Тараса Шевченка в її діяльності // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія, 2021. № 2(60). C. 49-73. 6). Закон України "Про гідрометеорологічну діяльність", 1999 р.. 7).Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 № 848-VIII. 8). Закон України «Про освіту», 2017 р. 9). ДСТУ 8302:2015. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота, захисти самостійно виконаних робіт, модульна контрольна робота, залік.
Методи та критерії оцінювання
Умови допуску до заліку: рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів з питань пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час складання заліку – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Підсумкова оцінка з дисципліни складається із балів, набраних студентом за результатами семестрового контролю за першою та другою частинами і балів, отриманих на заліку.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни