Організація діяльності економічних та бізнес-архівів

Освітня програма: Архівістика та управління документацією

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Організація діяльності економічних та бізнес-архівів
Код дисципліни
ВБ 1.8.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати джерельну базу, понятійно-термінологічний апарат та історіографію навчальної дисципліни Знати основні етапи становлення та еволюцію бізнес-архівів в Україні та світі Знати засадничі принципи організації та особливості функціонування бізнес- та корпоративних архівів Вміти самостійно аналізувати нормативно-правові акти, що регулюють стратегічні плани розвитку та діяльність корпоративних архівів Вміти здійснювати пошук джерельної інформації, користуватися архівними веб-ресурсами та базами даних Вміти узагальнювати інформацію про діяльність та управління бізнес-архівами, їх організацію, зберігання і використання документів у вигляді есе, історичних та інформаційних довідок, презентацій
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні періоди історії розвитку архівів й архівної справи в Україні та світі, теоретичні основи та методи архівознавства. 2. Вміти здійснювати пошук опрацювання та аналізу інформації з різних джерел. 3. Володіти навичками роботи з науковою і навчальною літературою, інформаційно-пошуковими базами даних.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення студентів з предметом, джерельною базою, понятійно-термінологічним апаратом та історіографією дисципліни, основними етапами становлення і розвитку економічних і бізнес-архівів у різних країнах світу. Формування знань про сутність та особливості збереження корпоративної пам’яті, стратегії розвитку та функціонування архівів підприємств, установ, банків, приватних фірм у порівняльному аспекті, координуючу роль бізнес-асоціацій, Секції бізнес-архівів Міжнародної рад архівів, вимогами, компетентностями та професійною етикою бізнес-архівістів.
Рекомендована та необхідна література
1. Архівознавство: Підруч. для студ. іст. ф-тів вищ. навч. закладів України / За заг. ред. Я. С. Калакури та І. Б. Матяш. – 2-ге вид., випр. і доп. – К., 2002. – 356 с. 2. Бондарчук В. Приватні архіви як частина культурної архівної спадщини // Студії з архівної справи та документознавства. Т.19. Кн.2. С.17–23. 3. Жукова О. Бізнес-архіви та їх роль у дослідженні історії підприємництва: зарубіжний досвід // Студії з історії архівної справи та документознавства. 2015. Т. 22–23. С. 12–16. 4. Adkins Elisabeth W. The Development of Business Archives in the United States: An Overview and a Personal Perspective // The American Archivist. 1997. Vol. 60 (Winter). № 1. P. 8–33. 5. Business Archives in International Comparison. Section on Business Archives, International Council on Archives / ed. by Alison Turton. 2021. 128 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота, контрольна робота, індивідуальне завдання, презентації, залік
Методи та критерії оцінювання
Контрольна робота з тем ЗМ1 (тест): РН 1.1 — 10 балів/ 6 балів*. 2. Контрольна робота з тем ЗМ2 (тест): РН 1.3 — 10 балів/ 6 балів. 3. Індивідуальне завдання 1: РН 1.1, 2.1 - 10 балів/ 6 балів. 4. Індивідуальне завдання 2: РН 2.2, 2.3 - 10 балів/ 6 балів. 5. Опитування з тем ЗМ1: РН 1.1, 1.2 – 10 балів/ 6 балів. 6. Опитування з тем ЗМ2: РН 1.3 – 10 балів/ 6 балів. 7. Підсумкова контрольна робота (залік): РН 1.2, 1.3 - 40 балів / 24 бали. максимальний бал/ пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. підсумкове оцінювання: форма оцінювання – залік; максимальна кількість балів, які може отримати студент – 40 балів.
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки
Історичний факультет