Багатостороння дипломатія і механізми регулювання міжнародних відносин

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Багатостороння дипломатія і механізми регулювання міжнародних відносин
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини, дипломатію та міжнародне співробітництво. Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин, зовнішньої політики та дипломатії. Знати природу міжнародних комунікацій, різних форматів міжнародного співробітництва, проблем розвитку держав і міжнародних регіонів у глобальному, регіональному та локальному контекстах. Визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин та глобального розвитку. Оцінювати та аналізувати міжнародні, зовнішньополітичні та дипломатичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. Уміти організовувати та здійснювати індивідуальні та групові дослідницькі проекти в сфері міжнародних відносин, світової політики та міжнародного співробітництва.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- Знати теорію міжнародних відносин, практику роботи їх ключових суб’єктів. - Вміти аналізувати динаміку міждержавних дипломатичних взаємодій, сучасні тренди світової політики . - Володіти елементарними навичками аналітичної роботи, складання та оцінки дипломатичних документів, ведення наукових досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 Концептуальний і практичний вирази багатосторонньої дипломатії в сучасних міжнародних відносинах 1. Багатостороння дипломатія в сучасних міжнародних відносинах. 2. Проблеми методології сучасної багатосторонньої дипломатії. 3. Становлення та розвиток основних форм багатосторонньої дипломатії. Змістовий модуль 2 Багатостороння дипломатія в сучасних процесах інституціоналізації міжнародних відносин 4. Багатостороння дипломатія в роботі міжнародних міжурядових організацій. 5. Конференційна дипломатія. 6. Багатостороння публічна дипломатія. 7. Міжнародні переговори як складова багатосторонньої дипломатії. 8. Багатостороння дипломатія України.
Рекомендована та необхідна література
1. Міжнародні організації : підруч. / В. В. Копійка, Ю. С. Скороход, В. М. Матвієнко та ін., за ред.. В. В. Копійки; кер. авт. кол. В. М. Матвієнко. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2015. – 783 с. 2. Berridge G.R. Diplomacy: Theory and Practice. 5th Edition. – Houndmills, Basingstoke, Hampshire; New York Palgrave Macmillan, 2015. 3. Berridge G.R. Theory and Practice: Multilateral Diplomacy. – DIPLO Foundation https://www.asef.org/images/docs/ModelASEM_Diplo_MultilateralDiplomacy.pdf 4. Kurbalija J. Modern Diplomacy / Jovan Kurbalija [Eлектронний ресурс] – Pежим доступу: http://www.diplomacy.edu/Books/mdiplomacy_book/Default.htm
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, дискусія.
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, участь у дискусії, презентація: до 35 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи: до 13 балів. 3.Модульна контрольна робота: до 12 балів. 4. Письмовий іспит: до 40 балів.
Мова викладання
Українська