Правове регулювання кадрової роботи

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Правове регулювання кадрової роботи
Код дисципліни
ДВС.25.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність аналізувати отримані знання у сфері визначення основних напрямків кадрової політики, сутності кадрової роботи та повноважень кадрових служб; можливість абстрактно та творчо мислити при вирішенні проблемних питань, пов’язаних із забезпеченням організації трудового процесу, оцінкою кадрів, вирішенням спорів; здатність орієнтуватися в системі джерел трудового законодавства та правильно їх застосовувати; вміння збирати, обробляти та аналізувати значний обсяг інформації про структурні елементи кадрової роботи; вміння систематизувати кадрову документацію; складати кадрові документи у різних сферах документаційного оформлення трудових правовідносин; застосовувати отримані знання шляхом практичного застосування норм трудового права, складання проектів кадрових документів, розробки локальних нормативних актів. Використовувати знання шляхом поєднання знань з різних галузей права та суспільних наук (соціології, психології, економіки праці).
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні напрямки кадрової політики, поняття та джерела правового регулювання кадрової роботи; правовий статус кадрової служби (відділу кадрів) на підприємстві (установі, організації) та правові основи організації її діяльності; правову регламентацію управління кадрами на підприємстві (установі, організації); поняття та зміст основних видів кадрового діловодства на підприємстві (установі, організації); правове регулювання та документаційне забезпечення руху кадрів на підприємстві; особливості кадрової роботи з окремими категоріями працівників тощо. Вміти: орієнтуватися в системі джерел законодавства, яке регулює трудові правовідносини та кадрову діяльність; систематизувати кадрову документацію; Володіти навичками: щодо практичного застосування трудового законодавства, управління персоналом, складання кадрових документів, оцінювання якості роботи кадрів, вирішення спірних ситуацій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на досягнення студентами таких компетентностей як: можливість застосовувати загальні та спеціальні знання у сфері регулювання трудових процедурних правовідносин та документування кадрових процедур; здатність продуктивно використовувати кадри за допомогою механізмів кадрової роботи; вміння раціонально організовувати трудовий процес за допомогою юридичних засобів та вирішувати спірні питання.
Рекомендована та необхідна література
1. Газета «Кадри і зарплата» //www.kadrovik.ua/product-category/drukovani-vydannya-1/gazeta-kadri-i-zarplata 2. Данюк В.М. Кадрове діловодство: навчальний посібник. - К.: Каравелла, 2006. - 240 с. 3. Журнал «Кадровик 01» //www.kadrovik01.com.ua 4. Журнал «Кадровик UA» //www.kadrovik.ua/product-category/drukovani-vydannya-1/zhurnal-kadrovik-yua 5. Збірник уніфікованих форм організаційно-розпорядчих документів / Держкомархів України. УНДІАСД; Уклад.: О. М. Загорецька, Л. В. Кузнецова, С. Г. Кулешов. - К., 2006. - С. 29. 6. Макух Я.Д. Кадрове діловодство: навч. посібник / ЯД. Макух, І.Р. Залуцький / K.: «Знання», 2006. - 143с. 7. Матвеева В. Кадрова документація. - 3-тє вид., перероб. і допов. - X.: Фактор, 2020. - 332 с. 8. Палеха Ю. Кадрове діловодство: навч. посібник (зі зразками сучасних ділових паперів). – 7-те вид., доп. – К.: Ліра-К. – 2011. – 476 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семестрові форми оцінювання: - доповідь (виступ на задану тему) – до 5 балів; - доповнення доповіді – до 2 балів; - експрес опитування – до 2 балів; - колоквіум – до 4 балів; - розв’язання задачі – до 5; - самостійна робота – до 6 балів; - доповідь по темі індивідуального завдання – до 6 балів; - звіт з виконання індивідуального завдання – до 6 балів - есе (короткі відповіді на запитання) – до 2 балів; - тестування (з набору суджень вибрати вірні) – до 3 балів; - реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – до 6 балів; - участь в дискусії – до 2 балів; - контрольне опитування – до 8 балів; - підсумкова контрольна робота – до 10 балів. Проміжний контроль (підсумкове тестування – від 1 до 60 балів. Мінімальний бал, який може бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний – 40 балів за семестр.
Методи та критерії оцінювання
На першому занятті кожен студент отримує індивідуальне завдання та впродовж 20 днів готується до доповіді. Викладач встановлює графік виконання завдання. Студенти мають бути ознайомлені з темою, за якою підготовлено доповідь та активно беруть участь в її обговоренні на відповідному семінарському занятті. Студент за результатами доповіді в електронній формі готує звіт з виконання індивідуального завдання із зазначенням основних джерел та надсилає на робочу пошту. Такі завдання як: розв’язання задачі, підготовка реферату, підготовка іншого подібного завдання студенти виконують у два етапи. Перший етап: виконання та оформлення завдання. Другий етап: представлення результату виконаного завдання на семінарському занятті, його обговорення та оцінка. Інші завдання виконуються студентами безпосередньо в аудиторії під час проведення семінарського заняття. По завершенні заняття кожному присутньому студенту оголошуються отримані ним бали.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни