ІСТОРІЯ УКРАЇНИ (ВІД ПОЧАТКУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ – ДО СЬОГОДЕННЯ)

Освітня програма: Історія

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ (ВІД ПОЧАТКУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ – ДО СЬОГОДЕННЯ)
Код дисципліни
ОК 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати основні терміни та поняття дисципліни, наукову хронологію, періодизацію і характеристики основних етапів історії України від початку Другої світової війни до сьогодення. Знати основні тенденції та закономірності історичного розвитку України в конкретні історичні періоди. Вміти відшуковувати для освітньої та наукової діяльності історичні джерела Вміти працювати з історичними текстами і документами, коментувати, анотувати їх відповідно до певних критеріїв. Вміти презентувати та обговорювати результати наукових досліджень Вміти проводити системний аналіз та робити обґрунтовані висновки щодо результатів діяльності осіб і спільнот у конкретні історичні періоди. Вміти встановлювати причинно-наслідкові й зв’язки між подіями, явищами, процесами та робити обґрунтовані висновки про них.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати сучасні методи історичного пізнання; термінологічно-понятійний апарат з історії; характерні особливості історичного процесу в Україні. 2. Вміти самостійно застосовувати набуті знання на практиці релевантними методами опрацювання наукових праць та інформаційно-довідкових видань; використовувати сучасні інформаційно-пошукові сервіси; оцінювати роль суб’єктивних та об’єктивних факторів в історичних подіях, явищах, процесах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна складається із 2-х модулів. Перший модуль присвячено історії України в роки Другої світової війни. Висвітлюються особливості історичного розвитку УРСР у повоєнну відбудову. Другий модуль розкриває проблеми, що постали перед українцями за доби «відлигу», «застою» та «перебудови», а також присвячено аналізу процесів державотворення, соціально-економічного, суспільно-політичного та культурного розвитку України періоду Незалежності.
Рекомендована та необхідна література
1. Енциклопедія історії України / Редкол.: В. А. Смолій (голова редакційної ради) та ін. – Т. 1 10. – Київ, 2004–2013. 2. Історія України: хрестоматія / упоряд. В. М. Литвин; відп. ред. В. А. Смолій. – Київ, 2013. – 1054 с. 3. Випробовуючи долю, гартуючи волю. Україна й українці в ХХ – на початку ХХІ ст. У 3-х кн. – Кн. 2: Від другої світової до холодної: війни в долі України / Авт. кол.: В. Даниленко, В. Крупина, С. Кульчицький, О. Лисенко, О. Стяжкіна, Л. Якубова. НАН України. Інститут історії України. – Київ : ТОВ «Вид-во “Кліо”», 2021. – 624 с. 4. Випробовуючи долю, гартуючи волю. Україна й українці в ХХ – на початку ХХІ ст. У 3-х кн. – Кн. 3: Тридцять років незалежності: виклики, випробування, відповіді / Авт. кол.: В. Головко, Л. Якубова. НАН України. Інститут історії України. – Київ : ТОВ «Вид-во “Кліо”», 2021. – 712 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція; семінарське заняття; самостійна робота; робота на семінарських заняттях, набрання балів на кожному семінарському занятті; Есе, набрання не менше 60 % балів; Іспит, набрання не менше 60 % балів
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Робота на семінарському занятті: РН2.1, РН2.2, РН 2.3, РН2.4, РН2.5 – 30 балів/18 балів*. 2. Самостійна робота 1 та 2 (есе): РН2.1, РН2.2, РН2.3, РН2.4, – 20 балів/12 балів*. 3. Модульний контроль: РН1.1, РН1.2 – 10 балів/6 балів*. *максимальний бал/пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. Підсумкове оцінювання- іспит
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Геннадій Семенович Черевичний
Кафедра новітньої історії України
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра новітньої історії України
Історичний факультет