Аналітична і кількісна морфологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Аналітична і кількісна морфологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініколабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР19. Вирішувати прикладні задачі біології відповідними методами. ПР21.7. Проводити цито- й гістофенотипування. ПР22.7. Здійснювати системний аналіз клітинної та тканинної пластичності за різних фізіологічних станів системи, характеру структурно-функціональних змін клітин та тканин різних типів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Загальна цитологія", "Молекулярна біологія", "Загальна гістологія", "Фізіологія людини та тварин", "Анатомія людини". 2. Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, гістології, молекулярної біології, біохімії, анатомії та інших дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічних лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Завданням аналітичної і кількісної морфології є, таким чином, розробка та застосування методів кількісного та якісного аналізу різних структур живого організму (клітин, субклітинних структур, тканин, органів та ін.), що використовуються в біологічних морфометричних дослідженнях, а також,– закономірності змін морфометричних параметрів при різних морфо-функціональних станах живої системи за різних умов в нормі та при патології. Серед вивчаємих методів планіметричні й стереометричні методи, включаючи роботу з комп’ютерними морфометричними програмами, методи тривимірної реконструкції та конфокальної мікроскопії, аналізу зображень, а також – особливості статистичного аналізу результатів морфометричних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Варенюк І.М., Дзержинський М.Е. Методи цито-гістологічної діагностики: навчальний посібник.– Київ: Інтерсервіс, 2019.– 256 с. 2. Горошко М.П., Миклуш С.І., Хомюк П.Г. Біометрія.– Львів: Камула, 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота (дистанційно) – РН 1.1-1.5; 2.1; 3.1; 3.2 – 60 балів / 30 балів 2. Підсумкова модульна контрольна робота – РН 1.1-1.5; 2.1; 3.1; 3.2 – 40 балів / 20 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською