Основи мембранної пластичності

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Основи мембранної пластичності
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Цитологія», «Гістологія», «Біологія індивідуального розвитку», «Молекулярна біологія», «Біохімія», «Генетика». «Фізіологія людини та тварин», «Імунологія». 2. Вміння самостійно застосовувати знання з цитології, гістології, молекулярної біології, біохімії, генетики та ін. дисциплін для рішення конкретних науковопрактичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна висвітлює принципи структурнофункціональної та молекулярної організації біологічних мембран. Вивчаються механізми міжклітинних взаємодій за участю мембран; роль мембрани в процесах реплікація ДНК прокаріот, біосинтезі, процесингу і секреції білків, біоенергетичних процесах і функціонуванні систем гормональної відповіді. Детально розглядаються функції мембрани, які пов'язані з міжклітинними контактами і взаємодіями, передають інформацію за допомогою конформаційних змін мембранних компонентів, каталізують трансмембранні реакції, утворюють мультиферментні комплекси у площині мембрани, чим підвищується ефективність усього процесу. Мембрани відіграють основну роль як у структурній організації, так і функціонуванні всіх клітин. Головною функцією мембран є обмеження клітин та органоїдів від оточуючого їх середовища.
Рекомендована та необхідна література
1. Остапченко Л. І. Біологічна і біоорганічна хімія: підручник. У 2 т. Т. 1. Молекулярна організація живого. Метаболізм і біоенергетика / Л. І. Остапченко, В. К. Рибальченко. – К.: ВПЦ "Київський університет", 2014. – 917 с. 2. Остапченко Л. І. Цитобіохімія крові / Л. І. Остапченко, М. Е. Дзержинський, Т. В. Рибальченко, Т. Б. Синельник, В. К. Рибальченко. – К: ВПЦ "Київський університет", 202. – 463 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) – РН 1.1 – 3.1 – 30 балів / 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1 – 3.1 – 30 балів / 15 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською