Основи структурного аналізу

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Основи структурного аналізу
Код дисципліни
ВК 02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: Предмет, об’єкт, задачі та методи структурного аналізу. Земна кора як механічно неоднорідне середовище.Масові і поверхневі сили. Напруження у точці: вектор напружень та його складові.Плоский напружений стан, головні напруження за плоского стану. Коло Мора. Тензор напружень. Головні нормальні і дотичні напруження.Інваріанти тензору, рівняння рівноваги суцільного середовища. Тензор деформації, деформація стиснення-розтягу та зсуву. Вміти:Визначати напруженням і деформацію за законом Гука. Створювати реологічні моделі тектонічних процесів. Обробляти непросторової геологічну інформацію.Аналізувати діаграми тріщинуватості та визначати орієнтацію осей головних нормальних та дотичних напружень за спряженими системами розривів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу “Структурна геологія та геокартування”.
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення з основами досліджень корових мезоструктурних форм та їх парагенезисів у різновікових структурно-формаційних комплексах. У курсі розглядаються необхідні поняття і базові положення механіки реологічно різних геологічних середовищ та їхні механічні властивості. Докладно розглядаються методи, що дозволяють реконструювати палеотектонічні поля напружень, встановлювати деформаційні і реологічні механізми структуроутворення: методи польової тектонофізики, геометричного аналізу, фізичного та математичного моделювання. Важливе місце посідають питання динамо-кінематичних умов формування площинних і лінійних структурно-текстурних елементів різнотипних гірських порід.
Рекомендована та необхідна література
1. Шевчук В.В., Лавренюк М.В., Кравченко Д.В. Основи структурного аналізу. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2013. – 287 с. 2. Шевчук В.В., Кузь І.С., Юрчишин А.С. Тектонофізичні основи структурного аналізу: Навчальний посібник. – Львів: ЛНУ ім.. Івана Франка, 2002. – 124с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття та самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту з максимальною оцінкою 40 балів, рубіжна оцінка 24 балів. Семестрове оцінювання включає в себе 3 модульно-контрольних роботи кожна з яких оцінюється у 10 балів та практичні роботи оцінені в 30 балів.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Загальної та історичної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"