Вступ до університетських студій

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
РН5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціальноекономічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою. РН6. Знати історію та особливості розвитку геодезії та землеустрою, їх місце в загальній системі знань про природу і суспільство.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знаmu: ocнoвн i етапи перебiгу свiтового освiтнього процесу та iсторичнi передумови формування унiверситетської освiти у cвіті та в Україні. вмimu: характеризувати особливостi впливу свiтових унiверситетських традицiй на формування української освітньої системи, розумiти суть iсторичних процесiв, якi впливали на розвиток унiверситетськоi освiти на украiнських землях, володimu елеменmарними навичками формування самостiйних висновкiв щодо освітнix процесiв у світі та в Україні, застосовувати на практицi знання, отриманi в процесi навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Дисциплiна "Вступ до унiверситетських студiй" передбачае ознайомлення з першоджерелами класичноi освiти та ii традицiями; висвiтлення особливостей становлення захiдноєвропейськоi унiверситетськоi освiти та iї розвитку на рiзних iсторичних етапах; огляд еволюцii освiтнього процесу на українських землях формування та дiяльностi перших унiверситетiв. Особлива увага придiляється icтopiї Киiвського нацiонального унiверситету iмeнi Тараса Шевченка - вiд передумов його заснування до сьогодення. Викладаеться у 2 ceмecтрi в обсязi 60 год. (2 кредитів ECTS), зокрема: лекцii - 20 год., семiнари - 8 год консультацii - 2 год, самостiйна робота - 30 год. 3авершується дисциплiна залiком.
Рекомендована та необхідна література
1. 3 iменім святого Володимира: Киiвський унiверситет у документах, матерiалах та спогадах сучасникiв. - К., 1994. 2. Iсторiя Киiвського унiверситету: монографiя. У 2т. - к.,2019. 3. Киiвський нацiональний унiверситет ім. Тараса Шевченка: шляхами успiху. - к., 2006. 4. Кузьмiнський A.I. Вступ до унiверситетських студiй: навч. посiб. для студ. yн-тів. - Черкаси,2004. 5. Нариси з iсторii Унiверситету святого Володимира. - к., 2009. 6. Патриляк I.K. Нариси з icтopii Киiвського унiверситету: навч. посiбн. для сryд. іст. фак.-ту. - К.; Нiжин, 2009. 7. Терентева Н. О. Вища (унiверситетська) ocвітa: становлення i розвиток / Н.О.Терентьєва. - Черкаси, 2005. 8. Унiверситетська ocвітa: навч. посiбник. - Львiв, 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, контрольні роботи, реферати.
Методи та критерії оцінювання
Конmроль здійснюється за модульно-рейтинговою сuстемою mа передбачає: вuконання самосmiйнuх робim (де сmуденmu маюmь продемонсmруваmu набуmi пракmuчнi навuчкu mа виділити посmавленi задачi, вuкорuсmовуючu окресленi вuкладачем меmодu mа засобu), mа проведення 2 пuсьмовuх конmрольнuх робim. Пiдсумкове оцiнювання проводиться у формі усно-письмового заліку.
Мова викладання
українська