Фізіологія видільної і статевої систем

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізіологія видільної і статевої систем
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. ПР08.Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР18. Демонструвати знання основних принципів збереження й зміцнення здоров’я, формування ціннісних орієнтацій щодо здорового способу життя. ПР21. Розраховувати, аналізувати та інтерпретувати фізіологічні показники, які відображають реактивні та адаптивні зміни організму людини на різні впливи та робочі навантаження.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Фізіологія та анатомія людини», «Загальна цитологія», «гістологія», «біологія індивідуального розвитку». 2. Вміти самостійно використовувати знання з вищезгаданих навчальних дисциплін для розв’язання конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науковометодичною літературою. 3. Володіти навичками конспектування, систематизації та засвоєння інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Фізіологія видільної і статевої систем” складається з двох модулів, які присвячені роз’ясненню механізмів функціонування та регуляції функцій органів видільної і репродуктивної систем. В ході вивчення дисципліни у студента формується розуміння механізмів сечоутворення та його регуляції, ролі видільної системи у підтриманні ряду гомеостатичних параметрів організму. В другому модулі розглядаються клітинні і молекулярні механізми репродукції, функціонування гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниковогонадної системи на різних стадіях онтогенетичного розвитку, роль гормональних факторів та середовища у регуляції гаметогенезу, процеси статевого диференціювання в ході ембріогенезу, вплив факторів середовища на функціонування видільної і статевої систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Ганонг В. Ф. Фізіологія людини. —Львів.: БаК, 2002. —С.377-416; 641-677.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) – РН 1.1 – 1.4, 2.1-2.3 20 балів / 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.5 – 1.7, 2.4 20 балів / 10 балів 3. Тестові контрольні роботи з тем розділів РН 1.2,1.3,1.6, 1.7 10 балів / 5 балів 4. Презентація-доповідь з обраної теми самостійної роботи: РН 3.2.— 10 балів / 5 балів. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фізіології людини і тварин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”