Лабораторний практикум

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Лабораторний практикум
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР10. Встановлювати закономірності взаємодії живих організмів різних форм структурної організації між собою, особливості впливу різних чинників на живі організми та оцінювати їх роль у біосферних процесах біотичної трансформації речовин і енергії. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів «Цитологія», «Зоологія», «Біохімія», «Генетика», «Фізіологія та анатомія людини і тварин». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, біохімії, зоології, генетики, фізіології та анатомії та ін. дисциплін, працювати з науковометодичною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Лабораторний практикум з фізіології людини і тварин» є складовою циклу професійної практичної підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр» за напрямом «Біологія». Навчальна дисципліна «Лабораторний практикум з фізіології людини і тварин» є базовою для вивчення таких спеціальних дисциплін освітнього рівня «магістр» спеціальності 091 «Біологія» за програмою підготовки «Фізіологія людини і тварин», як «Фізіологія поведінки», «Основи патологічної фізіології», «Загальна нейрофізіологія», «Порівняльна фізіологія», «Вікова фізіологія», «Фізіологія праці та спорту». Методи та прийоми лабораторних досліджень можуть застосовуватись як у дослідженнях суміжних, так і в міждисциплінарних наук.
Рекомендована та необхідна література
1. Цитофізіологія травлення. Рибальченко В.К., Берегова Т.В., Рибальченко Т.В.: Навчальний посібник. - Київ. 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторна робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) – РН 1.1,1.2; – 16 балів/8 балів; 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3, 2.1 – 14 балів/7 балів; 3. Модульна контрольна робота 3 – РН 2.2-2.4 – 16 балів/8 балів; 4. Модульна контрольна робота 4 – РН 2.5-2.8 – 14 балів/7 балів; 5. Лабораторні роботи РН 2.1- РН 2.8 – 36 балів/18 балів. 6. Реферат РН 3.1 – 4 балів/ 2 балів; Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською