Ідентифікація вірусів

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Ідентифікація вірусів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР06. Застосовувати принципи систематики, методи виявлення та ідентифікації неклітинних форм життя, прокаріот і еукаріот. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології. ПР23.4. Застосовувати базові знання, уміння й навички для виявлення та визначення збудників вірусних хвороб. ПР24.4. Базуючись на відомостях про структурну організацію вірусу та особливості взаємодії з клітиною, добирати оптимальні методи його виділення, очистки та концентрування. ПР25.4. Застосовувати базові знання, уміння й навички для системного аналізу взаємодії вірусу і хазяїна на клітинному, тканинному, організменому, популяційному та біосферному рівнях.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів «Біохімія», «Біотехнологія», «Вірусологія», «Генетика». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з молекулярної біології, біохімії, мікробіології та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. 3.Володіти елементарними навичками роботи з класифікацією вірусів за Балтімором
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є базовою дисципліною, що висвітлює питання основних підходів та методів для ідентифікації та дослідження вірусів різних таксономічних груп. Характеризує функції основних біохімічних компонентів як складних так і простих вірусів. Важливе місце відводиться питанням особливостей будови простих та складних вірусів, методам та феноменам, відкритим на вірусних білках як на моделях та їх застосуванню у сучасній науці. Значна увага приділяється аспектам біохімічної взаємодії вірусу і клітини та ролі білків в проникненні вірусу, регуляторним та ферментативним властивостям вірусних білків, унікальним особливостям біохімічної будови вірусних нуклеїнових кислот як носіїв генетичної інформації. Вивчення методів діагностики вірусів, як основи загальної та молекулярної вірусології, є актуальним для ранньої діагностики та розробки ефективних засобів боротьби з вірусними інфекціями на різних стадіях життєвого циклу вірусів.
Рекомендована та необхідна література
1. Будзанівська І.Г. та ін. Вірусологія.-К., Київський університет, 2020.- 347с. 2. Поліщук В.П. Вірусологія. Навчальний посібник для лабораторних занять. / В.П. Поліщук, І.Г. Будзанівська., Т.П. Шевченко., О.М. Андрійчук, Т.А. Компанець., О.А. Кондратюк., Г.В. Коротєєва, О. В. Молчанець, А.В. Харіна, О.В. Шевченко.- К.: ЦП «Компринт», 2017.- 248с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота - змістовий модуль 1 (ЗМ1) (відкриті питання): РН 1.1.-1.2 (Блок тем Розділу 1)— 15 балів/7,5 балів. 2. Модульна контрольна робота - змістовий модуль 2 (ЗМ2) (відкриті питання + тести): РН 1.3.-1.4 (Блок тем Розділу 2)— 15 балів/7,5 балів. 3. Модульна контрольна робота - змістовий модуль 3 (ЗМ3) (відкриті питання + тести): РН 2.1 -2.2 (Блок тем Розділу 3)— 20 балів/10 балів. 4. Реферат РН 3.1 – 10 балів/ 5 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Вірусології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”