Прикладні геоінформаційні системи (ГІС в тран.-лог. сист. та план. і упр. розв. тер.)_ОПП Карт._7 с.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Прикладні геоінформаційні системи (ГІС в тран.-лог. сист. та план. і упр. розв. тер.)_ОПП Карт._7 с.
Код дисципліни
ДВВ 3.05.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Дати знання з теорії та практичного застосування процедур та методик збору і обробки геопросторових даних для забезпечення вирішення задач моніторингу, муніципального управління, земельного кадастру. Сформувати навички з обробки відповідних геопросторових даних в програмному середовищі геоінформаційної системи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів: «Основи дистанційного зондування Землі», «Основи ГІС і баз даних», «Топографія з основами геодезії», «Цифрова картографія». 2.Знання теоретичних та практичних основ дистанційного зондування Землі, геодезії, геоінформаційних систем і технологій. 3.Володіння навичками роботи в програмному середовищі ArcGIS.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна складається з двох змістових модулів. В основі першого модулю лежить розгляд можливості формування кадастрової бази земельних ділянок на основі структури геоінформаційної системи – поєднання метричної і атрибутивної складової в одній базі геопросторових даних. При такому підході виміри просторових об’єктів реалізуються векторною моделлю (полігони, лінії, точки), а юридична складова подається атрибутами. Розглядаються теоретичні аспекти формування бази даних кадастру нерухомості: види кадастрів – правовий і фіскальний, кадастрові об’єкти – земельні ділянки, міські квартали, зони інженерних мереж, контрольні пункти, типи ґрунту тощо. Розглядаються базові положення ведення земельного кадастру в Україні, архітектура та функції Національної кадастрової системи. Другий модуль присвячений одному із завдань муніципального управління – моделюванню дорожньої мережі в середовищі геоінформаційної системи на основі векторного полілінійного шару доріг. Створена модель дозволяє вирішувати комплекс задач з обчислення оптимального шляху в межах населеного пунктами, забезпечувати обчислення зон зі сталими параметрами їх досягнення з визначеного пункту, проводити групове керування парком транспортних засобів тощо.
Рекомендована та необхідна література
1.Закон України ”Про Державний земельний кадастр” // ВВР, 2011, № 8, ст.61. Електронна версія на сайті ВРУ 2.Постанова Кабінету Міністрів України від 17.10. 2012 № 1051 ”Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру”. Електронна версія на сайті ВРУ 3.Міхно О. Г., Патракеєв І. М. Прикладні геоінформаційні системи: навчальний посібник. КНУ імені Тараса Шевченка, 2020, - 98 с. 4.Теоретичні основи державного земельного кадастру: Навч. посібник / М. Г. Ступень, Р. Й. Гулько, О. Я. Микула та ін.; За заг. ред. М. Г. Ступеня. – 2-ге видання, стереотипне. – Львів: «Новий Світ-2000», 2006. – 336 с. 5.Володін М. О. Основи земельного кадастру. Навч. посібник. – Київ: 2000. – 320 с. / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://kadastrua.ru/osnovi-zemelnogo-kadastru-m-o-volodin.htm.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено два змістових навчальних модулі. Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних робіт та самостійної домашньої роботи. Завершується дисципліна – заліком (у 7-му семестрі). Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові тестові роботи. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених пунктами 2.1 – 2.2, студенти під час практичних занять демонструють результати своєї самостійної роботи та набуті навички. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою). Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку (усно/письмова форма): максимальна кількість балів на заліку - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 36 балів. Студент допускається до заліку за умови подання всіх передбачених планом звітів за практичну роботу. За роботи, подані не в зазначений термін, віднімається по 2 бали за кожен день прострочки.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет