Проблеми і ресурси сучасної біомедичної інформатики

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Проблеми і ресурси сучасної біомедичної інформатики
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Використовувати бібліотеки, інформаційні бази даних, інтернет ресурси для пошуку необхідної інформації. ПР05. Аналізувати та оцінювати вплив досягнень біології на розвиток суспільства. ПР10. Представляти результати наукової роботи письмово (у вигляді звіту, наукових публікацій тощо) та усно (у формі доповідей та захисту звіту) з використанням сучасних технологій, аргументувати свою позицію в науковій дискусії. ПР17. Застосовувати сучасні технології навчання для викладання спеціальних дисциплін. ПР19. Вирішувати науково-теоретичні, науково-дослідні та прикладні задачі біології відповідними методами. ПР24. Вміти використовувати професійно-профільні знання й практичні навички для вирішення дослідницьких та практичних завдань в галузі біофізики та медичної інформатики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи комп’ютерної грамотності, зокрема організації операційної системи Windows та комп’ютерної безпеки, методи пошуку, збереження, архівації і захисту інформації. 2. Вміти кваліфіковано працювати в якості користувача персонального комп’ютера, використовувати стандартні та спеціальні програми операційної системи Windows, вміти працювати з науково-методичною літературою, виконувати практичні роботи з використанням комп’ютерних засобів аналізу даних. 3. Володіти навичками користування електронною поштою, навігації в мережі Інтернет, пошуку необхідної інформації за допомогою Інтернет-браузерів, аналізу медичних зображень, графічного представлення кількісної інформації, користування мультимедійними технологіями.
Зміст навчальної дисципліни
Біомедична інформатика – це інтегральна, міждисциплінарна наука, що виникла та стрімко розвивається на перетині молекулярної біології, генетики, біофізики, біохімії, системної біології та інших біологічних дисциплін, інформатики, комп’ютерних технологій і охорони здоров'я. Ця дисципліна стосується ресурсів, баз даних, алгоритмів та методів, які необхідні для оптимізації отримання, зберігання, передачі і використання інформації в галузях біології та медицини, а також для впровадження результатів біологічних досліджень у медичну практику. Сфера застосувань біомедичної інформатики є багатопрофільною і охоплює цілий спектр галузей, від молекул до екосистем і до використання біологічних даних і комп’ютерних технологій у системі охорони здоров'я населення. Студенти отримають професійні навички пошуку та аналізу інформації біомедичного профілю, використання інноваційних програм, ресурсів та комп’ютерних технологій для вирішення сучасних проблем біомедичних досліджень
Рекомендована та необхідна література
1. Медична інформатика в модулях: практикум / І.Є. Булах, Л.П. Войтенко, М.Р. Мруга та ін.; за ред. І.Є.Булах. – К.: Медицина, 2012. – 208 с. 2. Zholos O.V., Moroz O.F., Ogloblia O.V., Artemenko O.Y. Practical Guide to Medical Informatics. Рекомендації затверджені до друку Вченою радою ННЦ “Інститут біології та медицини” Київського національного університету імені Тараса Шевченка (протокол No13 від 25.06.2019 р.). 3. Biomedical Informatics: Computer Applications in Health Care and Biomedicine (Health Informatics) / Editors E.H. Shortliffe, J.J. Cimino. – London: Springer-Verlag, 2014. – 965 pp. 4. Lazakidou A.A., Siassiakos K.M. Handbook of Research on Informatics in Healthcare and Biomedicine. - Idea Group Publishing, 2006. – 569 pp.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторна робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 1.2. – 15 балів/ 7,5 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3; 1.4 – 15 балів/ 7,5 балів 3. Звіти з лабораторних робіт – РН 2.1; 2.2; 2.3; 3.1 – 20 балів/ 10 балів 4. Проміжне тестування РН 1.1-1.4– 5 балів/ 2,5 бали 5. Індивідуальний дослідницький проект на задану тему РН 3.2; 4.1 – 5 балів/2,5 бали Підсумкове оцінювання у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”