АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Код дисципліни
ВБ.01.02.09.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здатність застосовувати наявні знання з аграрно-правових дисциплін; аналізувати та оцінювати практичні ситуації та формулювати власні висновки в сфері регулювання аграрних відносин; вміти вирішувати практичні ситуації, пов’язані із застосуванням приписів аграрного та іншого законодавства у сфері правового регулювання аграрних відносин; формулювати пропозиції та узагальнення за результатами проведеного аналізу.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати норми матеріального і процесуального законодавства, які можуть бути застосовані до регулювання аграрних правовідносин, систему і структуру органів державної влади і місцевого самоврядування, загальні засади юридичної відповідальності за порушення законодавства.
Вміти правильно тлумачити та застосовувати положення нормативно-правових актів, обґрунтовувати власну позицію з посиланням на нормативну базу та робити висновки, самостійно вирішувати практичні ситуації у сфері регулювання аграрних відносин.
Володіти навичками аналізу, тлумачення правових норм, проведення порівняльно-правових досліджень, застосування на практиці приписів нормативно-правових актів.
Зміст навчальної дисципліни
Студенти опановують науково-теоретичні засади формування аграрного права України, теоретичні та практичні проблеми систематизації аграрного законодавства України, продовольчої безпеки в Україні, здійснення прав, свобод і обов’язків особи у аграрному праві, організаційно-правових форм аграрного виробництва. Розглядаються проблеми правового регулювання товарного сільськогосподарського виробництва в умовах сталого розвитку, виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарського виробництва в умовах державно-приватного партнерства. Розглядаються особливості організаційно-правового забезпечення виробництва сільськогосподарської продукції в контексті вимог ЄС та СОТ, проблеми публічного адміністрування в аграрній сфері, сталого розвитку сільських територій.
Рекомендована та необхідна література
1. Актуальні проблеми правового регулювання аграрних, земельних, екологічних та природноресурсових відносин в Україні: кол. монографія / відп. ред.: Т.Є. Харитонова, І.І. Каракаш. Одеса: Вид.дім «Гельветика», 2018. 722 c.
2. Багай Н.О. Теоретичні проблеми розвитку аграрного законодавства України: монографія / ДВНЗ «Прикарпатський націонал. ун-т ім. В.Стефаника; Навч.-науков. юридич. ін-т. Івано-Франківськ: Супрун В. П., 2020. 305 с.
3. Корнієнко Г. С. Теоретико-правові засади становлення та розвитку агробізнесу в Україні : дис... д-ра юрид. наук : 12.00.06; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. Харків, 2021. 490 с.
4. Проблеми правового забезпечення сталого розвитку сільських територій в Україні:монографія. За ред. А. П. Гетьмана та М. В.Шульги. Х.:Право, 2016. 360 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Викладання здійснюється у формі лекцій, роз’яснення викладачем та групового розбору нового матеріалу. Семінарські заняття передбачають самостійну попередню підготовку і представлення доповідей із заданої тематики, ознайомлення із доповідями одногрупників та порівняння отриманих результатів.
Обговорення питань курсу можливе в груповому форматі та з елементами геймифікації.
Окремі питання вивчаються із використанням кейс-методу на основі опрацювання ситуацій у сфері сільськогосподарського виробництва в умовах сталого розвитку, публічного адміністрування в аграрній сфері та інших видів аграрних правовідносин.
Самостійна робота включає пошук особливостей регулювання аграрних відносин в Україні, з’ясування їх сутності, дослідження актуальної проблематики правового регулювання аграрних відносин в Україні для представлення та аналізу на заняттях.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються у відповідності з програмою і можуть включати оцінювання доповідей, опитування, тестування, тощо. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. Оцінювання індивідуальних робіт здійснюється на занятті відповідно до наперед визначеного графіку їх виконання шляхом заслуховування результатів, групової дискусії тощо.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Олександрівна
Коваленко
Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права