Географія Європи, Північної Америки, Арктики, Північно-Льодовитого та Атлантичного океанів

Освітня програма: Географія 2021 (бакалавр)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія Європи, Північної Америки, Арктики, Північно-Льодовитого та Атлантичного океанів
Код дисципліни
ОК.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Знати основні історичні етапи розвитку предметної області. ПРН 19. Уміти характеризувати природні ландшафти і регіони ПРН 20. Розуміти глобальні суспільно-географічні процеси ПРН 22. Знати, розуміти і демонструвати здатність реалізовувати теоретичні й методичні засади навчання географії ПРН 23. Добирати міжпредметні зв’язки курсів географії з метою формування в учнів природничо-наукової компетентності відповідно до вимог Державного стандарту загальної середньої освіти ПРН 26. Знати і розуміти способи інтеграції природничих знань у шкільних курсах кожної із природничих наук
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу «Дослідження рельєфу та геологічної будови», «Біогеографічні та ґрунтознавчі дослідження». Знання теоретичних основ формування природних закономірностей географічної зональності та висотної поясності. Володіння елементарними навичками аналізу, синтезу, індукції та дедукції.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на формування у студентів глибоких комплексних знань про особливості природи Європи, Північної Америки, Арктики, а також Північного Льодовитого та Атлантичного океанів. Особлива увага при вивчені курсу спрямована на аналіз природних умов та ресурсів, питаннях збереження флори, фауни та природних ландшафтів вцілому. Функціональний блок дисципліни передбачає опанування такими складовими, як здатність використовувати географічні поняття, концепції, теорії, ідеї, принципи для пояснення явищ і процесів на різних просторових рівнях від глобального до локального та реалізовувати свої права і обов’язки як члена суспільства, розуміти та пояснювати стратегію сталого розвитку людства.
Рекомендована та необхідна література
Фізична географія материків та океанів: підручник у 2т. Т 2. Європа / П.Г. Шищенко, В.В. Удовиченко, Ю.А. Олішевська та ін., за ред. П.Г. Шищенка - К. ВПЦ «Київський університет», 2010. 2. Міхелі С.В. Фізична географія Євразії: навч. посібник. – К., Ірпінь, 2019 3. Міхелі С.В. фізична географія Північної Америки: навч. посібник. – К., Ірпінь, 2019. 4. Удовиченко В.В. Фізична географія материків і океанів: Навчально- методичний комплекс (для студентів вищих навчальних закладів). – Суми, 2007. 5. Панасенко Б.Д. Фізична географія материків та океанів: Навчальний посібник. Частина ІІ. Євразія. Вінниця: ГІПАНІС, 2005. 6. Половина І.П. Фізична географія Європи: Навч. посібник для студентів географ. спеціальностей вищих навч. закладів. – К.: «АртЕк», 1998 7. Гаврилюк В.С. Північна Америка. – К.: Вища школа, 1971.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, екзамен
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет
Географії України
Географічний факультет