Абсолютні цивільні права
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Абсолютні цивільні права
Код дисципліни
ДВС.22.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: відтворити глибокі знання в межах спеціалізації щодо еволюції думки про абсолютні цивільні права та їх окремі види; збирати, обробляти та аналізувати значний обсяг інформації про окремі види абсолютних цивільних прав у межах обраної спеціалізації; оцінювати та аналізувати юридичні проблеми та практичні правові ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем; оцінювати правову проблему комплексно та пропонувати різні варіанти її вирішення з метою охорони, захисту або відновлення його абсолютних цивільних прав, свобод чи інтересів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати зміст основних міжнародних актів, нормативно-правових актів України та зарубіжних країн, які визначають поняття і особливості, види абсолютних цивільних прав, тенденції реалізації абсолютних цивільних прав; правозастосовної практики, що визначає особливості захисту абсолютних цивільних прав.
Вміти застосовувати доктрину і законодавство про абсолютні цивільні права, давати юридичні консультації, зокрема, щодо особистих немайнових прав, прав власності, спадкових прав, складати проекти заяв про захист абсолютних цивільних прав, а також інших процесуальних документів, покликаних сприяти якомога повнішому здійсненню і ефективному захисту абсолютних цивільних прав.
Володіти елементарними навичками з підготовки звіту про особливості абсолютних цивільних прав, удосконалення вмінь і навичок щодо роботи із законодавчими актами, договорами, судовою та нотаріальною практикою застосування норм щодо особистих немайнових прав, спадкового права та речових прав.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання спрямовані на проведення правового аналізу місця дисципліни в структурно-логічній схемі підготовки фахівців відповідного напряму, що обумовлюється, тим фактом, що особисті немайнові права є основою життєдіяльності будь-якої людини, речові права, передусім право власності є базовими правами економічного характеру, а спадкування має на меті забезпечити ефективне цивільне правонаступництво поколінь. Відтак, ці права є фундаментальними не тільки для цивільного права, але й для усієї вітчизняної правової системи. Студенти, які приступають до вивчення цього спецкурсу, мають володіти базовими знаннями цивільного права, спадкового права та законодавства, сімейного права, житлового права, цивільного та нотаріального процесу, а також міжнародного приватного та міжнародного публічного права.
Рекомендована та необхідна література
1.Кохановська О.В. Абсолютні права як об’єкт цивільного обороту// Проблеми вдосконалення приватноправових механізмів набуття, передачі, здійснення та захисту суб’єктивних цивільних та сімейних прав: мат. наук. – практ. конференц. – Х., 2018. – С.32 - 36;
2.Кохановська О.В. Особисті немайнові права фізичних осіб. Гл.20, ст. 269 – 280; Гл.21; ст. 281 - 293 // Наук.-практ. ком. ЦК України: у 2 т. 6-те вид., К.,: 2019.
3.Заіка Ю.О. Становлення і розвиток спадкового права в Україні. Дис. д.ю.н. 12.00.03:, К., 2007. – 415 с.
4.Рябоконь Є.О. Спадкове правовідношення в цивільному праві. Монографія. – К.: Віпол, 2002. – 268 с.
5.Право власності в Україні / За ред. О.В. Дзери та Н.С. Кузнєцовової. – К., 2000.
6 Особисті немайнові права особи : навч. посібник / за ред. А. О. Дутко. Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2021. 444 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: доповідь – до 5 балів;доповнення доповіді – до 3 бал; експрес опитування – до 3 балів; колоквіум – до 4 балів; розв’язання казусу – до 5;
самостійна робота – до 4 балів;доповідь по темі індивідуального завдання – до 6 балів; звіт з виконання індивідуального завдання – до 4 балів есе – до 3 балів; тестування – до 3 балів; реферат – до 6 балів;
участь в дискусії – до 3 балів;
тестове контрольне опитування – до 10 балів;
підсумкова контрольна робота – до 5 балів.
Мінімальний бал, який може бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає один бал. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів.
Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Велеонінівна
Кохановська
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права