Водогосподарські розрахунки
Освітня програма: Гідрологія та інтегроване управління водними ресурсами
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Водогосподарські розрахунки
Код дисципліни
ОК.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР02 Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю. ПР04. Розробляти, керувати та управляти проектами в науках про Землю, оцінювати і забезпечувати якість робіт. ПР12 Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні основи гідротехніки, гідрології річок, річкового стоку та гідрологічних розрахунків. Володіти елементарними навичками гідрологічних та водно-балансових розрахунків, статистичної обробки гідрологічних рядів. Володіти методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – отримання студентами системних уявлень щодо розробки схем використання гідроенергетичних ресурсів річок. Магістр повинен добре уявляти роль водосховищ у регулюванні стоку, комплексному використанні та охороні водних ресурсів, знати види регулювання стоку і методи їх розрахунку, бути знайомим з особливостями поточної експлуатації водосховищ.
Навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних і методичних засад водогосподарських та водно-енергетичних розрахунків в світі в цілому та в Україні, зокрема, у розрізі таких основних питань: загальні закономірності комплексного використання водних ресурсів та ролі гідроенергетики в ньому; сутність методів розрахунку окремих видів регулювання стоку; основні етапи проектування водно-енергетичних об’єктів, їх техніко-економічного обґрунтування; практична важливість водної енергетики для економіки та для вирішення завдань охорони природи.
Навчальна дисципліна «Водогосподарські розрахунки» є складовою комплексної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» освітньої програми «Гідрологія та інтегроване управління водними ресурсами» спеціальності 103 «Науки про Землю»
Рекомендована та необхідна література
1. Загальна гідрологія: підручник / В.К. Хільчевський, О.Г. Ободовський, В.В. Гребінь та ін. – К.: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 398 с. 2. Водний фонд України: Штучні водойми – водосховища і ставки: Довідник / За ред. В.К Хільчевського, В.В. Гребеня. – К.: Інтерпрес ЛТД, 2014. – 164 с. 3. Проектування, інженерно-біотехнічне впорядкування та експлуатація водоохоронних зон водних об’єктів: навч. посібник / За ред. О.В. Петроченка, В.В. Гребеня, В.К. Хільчевського, А.І. Томільцевої. – К.: АртЕк, 2021. - 442 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота, захисти самостійно виконаних практичних робіт, модульна контрольна робота, іспит
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові контрольні роботи із відкритими питаннями. Обов’язковим для іспиту є написання контрольних робіт за змістовими модулями, виконання всіх практичних робіт. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів для одержання допуску до іспиту обов’язковою умовою є написання рефератів на недостатньо засвоєні теми. Максимальна кількість балів на екзамені - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит). Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання іспиту не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Василь
Васильович
Гребінь
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет