Динаміка глобального клімату. Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія. Магістр.

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Динаміка глобального клімату. Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 8.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Аналізувати закономірності виникнення та розвитку процесів і явищ в атмосфері за їх взаємодії з іншими геосферами (ПРН-1). Розробляти та впроваджувати механізми територіального менеджменту, геопланування, здійснювати моніторинг регіонального розвитку, складати плани та програми з урахуванням метеорологічної та кліматичної інформації (ПРН-9). Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові явища і процеси в атмосфері, їхні властивості та притаманні їм ознаки (ПРН-13).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів із «Кліматології», «Загальної циркуляції атмосфери», «Загальної хімії», «Екологічної кліматології», «Геології загальної та історичної». 2. Знання теоретичних основ кліматології, геології, фізики, хімії, фізичної географії, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами та процесами, що відбуваються в природному середовищі. 3. Володіння методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню мінливості та зміни кліматичної системи протягом геологічної історії Землі та в сучасну епоху, причин цих змін та їхніх наслідків. Курс складається з двох змістових модулів. Навчальна дисципліна «Динаміка глобального клімату» є однією із складових комплексної підготовки спеціальності «Науки про Землю» за програмою «Метеорологія» У межах першого змістовного модулю розглядаються структура, параметри та властивості глобальної кліматичної системи, природні та антропогенні чинники що впливають на її формування та мінливість, їхня взаємодія та фізичні механізми кліматичних змін. У другому модулі розглядаються довготермінові зміни глобального клімату протягом геологічної історії Землі та їхні особливості в індустріальний період. Значна увага приділяється методам дослідження, моніторингу та прогнозування кліматичних змін, ймовірним сценаріям їхньої зміни у середньо- та довгостроковій перспективі за реалізації різних соціально-економічних сценаріїв, сценаріїв викидів парникових газів і впливу, та заходам, що дозволяють адаптуватись світовій економіці до цих змін, пом’якшити їхній негативний вплив та запобігти подальшим змінам кліматичної системи.
Рекомендована та необхідна література
1. AR6 Climate Change 2021:The Physical Science Basic [Електронний ресурс]: Approved Summary for Policymakers— Режим доступу: https://www.ipcc.ch/report/ar6/wg1/ 2. Ruddiman W. Earth’s climate: past and future.-New York:W.H.Freeman. 2001.-465 p. 3. Hartmann D. Global Physical Climatology.2016 .-411р. 4. Pierrehumbert, R. (2010). Principles of Planetary Climate. Cambridge: Cambridge University Press. doi:10.1017/CBO9780511780783
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Максимальна оцінка становить 100 балів, 60 із яких студент може набрати в ході семестрового контролю і 40 балів – на іспиті (1 семестр).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни