«Економічний аналіз права»
Освітня програма: Право. Доктор філософії.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
«Економічний аналіз права»
Код дисципліни
081 право
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
спрямовані на формування у аспірантів наступних компетентностей: здатність до проведення аналізу процесів правового регулювання з точки зору забезпечення економічної ефективності (по групам суспільних відносин: власності, договірного обміну, деліктів тощо); вміння використовувати метод структурного аналізу та моделювання; вміння користуватися загальною методологією, яка використовується при дослідженні економічних явищ, категорій, процесів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні складові механізму правового регулювання, стадії процесу правового регулювання, особливості застосування норм права, окремих інститутів права.
Вміти аналізувати найбільш важливі правові категорії: право власності, договір та окремі договірні конструкції, юридична відповідальність, збитки та інші.
Володіти навичками проведення аналізу ефективності впливу окремих правових норм, правових інститутів, з огляду на досягнення певного правового результату.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані поглиблення розуміння взаємного впливу права на економічний розвиток суспільства і зворотно-економічних закономірностей на правовий розвиток, а також значення міжгалузевих зав’язків економіки та права.
Рекомендована та необхідна література
1. Гарольд Уинтер «Вопросы права и экономики». М., Изд-во Института Гайдара, 2019
2. Warburton, Christopher E.S. Economic Analysis and Law. The Economics of the Courtroom. 2020. London, New York: Routledge 500 p.
3.Mathis Claus, Avishalom Tor. Law and Economics of Regulation (Economic Analysis of Law in European Legal Scholarship Book 11) 1st ed. Springer. 2021. 482 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота аспіранта на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
Семестрові форми оцінювання:
дві контрольні роботи – від 3 до 4 балів за кожну; доповнення доповіді від 2 до 3 балів; два тестові контрольні опитування від 1 до 2 балів за кожне (всього: від 2 до 4 балів); два есе від 3 до 5 балів за кожне (всього: від 6 до 10 балів); доповідь-презентація від 5 до 10 балів; колоквіум від 1 до 2 балів;
участь у дискусії від 2 до 3 балів.
Для аспірантів, які упродовж навчання не досягли мінімального порогового рівня оцінки (24 бали), проводиться заключна форма роботи, максимальна оцінка, за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою. Викладач, який веде семінарські заняття, має право не допустити до підсумкового оцінювання аспіранта, якщо під час семестру він не досяг мінімального порогового рівня оцінки. Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Семенівна
Кузнєцова
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права