Ризики в приватному праві

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Ризики в приватному праві
Код дисципліни
ВБ.01.06.22
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
досягнення студентами таких компетентностей як: здатність застосовувати загальнотеоретичні і та спеціальні наукові методи, категоріальний апарат при розв’язанні проблем, що мають місце у ризикових відносинах; здатність аналізувати природу ризиків в приватному праві; моделювати технологічну складову способів застосування ризиків та управління ними у приватних правовідносинах; здатність оцінювати та пропонувати способи мінімізації ризиків.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти поняття ризику в праві; особливості класифікації та змісту ризиків в праві; місце ризику в системі норм приватного права. Вміти визначати та запроваджувати методологічні підходи щодо виявлення, оцінки, координації та управління ризиками в сфері приватно-правових відносин; розрізняти поняття ризику та інших суміжних категорій; аналізувати окремі правові норми, що містять зв’язок з умовами ризику; розв’язувати юридичні казуси; вибудовувати конструкції запобігання негативним наслідкам, спричиненим різного роду ризиками та передбачати шляхи мінімізації ризиків в приватному праві. Володіти елементарними науковими навичками застосування економіко-правової термінології в сфері ризикових приватно-правових відносин.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення наукового та практичного аналізу різних аспектів правової категорії ризику в приватному праві. В межах навчальної дисципліни вивчаються теоретичні та методологічні засади ризику, правові джерела; категоріальний апарат та класифікація ризиків; природа ризиків та особливості їх виникнення; правова кваліфікація ризиків, способи їх використання та управління ними; практичні аспекти мінімізації ризиків у приватних правовідносинах.
Рекомендована та необхідна література
1.Відповідальність у приватному праві : монографія / [І. Безклубий, Н. Кузнєцова, Р. Майданик та ін.] ; за заг. ред. І. Безклубого. – К. : Грамота, 2014 – 416 с. – (Серія «Про українське право»). 2.Майданик Р. А. Цивільно-правова відповідальність, яка настає незалежно від вини. Концепція «відповідальності за ризик» // Юридична відповідальність: проблеми виключення та звільнення / Колектив авторів. Відп. ред. Ю. В. Баулін. – Донецьк : ПП «ВД «Кальміус», 2013. – (424 с.). – С. 115–126. 3.Ризики в господарській діяльності : законодавство, судова практика / упор. В. С. Ковальський, О. С. Захарова, І. С. Примак. – К. : Юрінком Інтер, 2011. – 368 с. 4.Сучасні економіко-правові ризик-орієнтовані засоби регулювання розвитку ринку фінансових послуг : монографія / За ред. Н. М. Внукової, С. В. Глібка. – Харків : НДІ ПЗІР НАПрН України, 2020. – 304 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, індивідуальні завдання, експрес опитування, реферати, розробка проекту банківського правочину, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: доповіді та наукові роботи – від 6 до 10 балів; експрес опитування – від 3 до 5 балів; розв’язання казусу – від 5 до 7 балів; презентація – від 5 до 10 балів; дискурс – від 5 до 8 балів. Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання індивідуальних завдань. Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді. Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання. Підсумкове оцінювання знань студента відбувається під час проведення письмового заліку (максимальний бал - 60).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ігор Анатолійович Безклубий
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права