ЗАХИСТ ЗЕМЕЛЬНИХ ПРАВ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СУДІ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
ЗАХИСТ ЗЕМЕЛЬНИХ ПРАВ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СУДІ З ПРАВ ЛЮДИНИ
Код дисципліни
ВБ. 01.09.09.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: знання місця і ролі Європейського суду з прав людини у механізмі захисту прав людини; знання основних положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що можуть бути використані для захисту земельних прав у Європейському суді з прав людини, та практики їх застосування, навички складання заяв до Європейського суду з прав людини, та інших процедурних документів під час розгляду справи у Суді та виконання рішення Суду; навички побудови юридичної аргументації, пов’язаної із застосуванням Конвенції.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіє уявленням про зміст та значення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, структуру та повноваження Європейського суду з прав людини, роль, значення та основні тенденції розвитку практики Суду, систему та зміст земельних прав та основні особливості їх захисту. Має навички складання юридичних документів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з особливостя-ми захисту земельних прав у Європейському суд з прав людини. Значна увага приділена особливостям застосуван-ня для захисту земельних прав положень статей 6, 8, 13 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також статті 1 Протоколу Першого до Конвенції, національного законодавства України щодо захисту зе-мельнних прав, а також виконання рішень Суду.
Рекомендована та необхідна література
1. Guide on Article 1 of Protocol No. 1 to the European Convention on Human Rights – Protection of property. Council of Europe. 2. Guide on Article 13 of the European Convention on Human Rights – Right to an effective remedy. Council of Europe. 3. Guide on Article 8 of the European Convention on Human Rights. Right to respect to private and family life. – Council of Europe. 4. Guide on Article 8 of the European Convention on Human Rights. Right to a fair trial (civil limb). – Council of Europe. 5. Мірошниченко А. Значення рішення Європейського суду з прав людини у справі «Стретч проти Сполученого Королівства для оцінки правових наслідків порушення процедури відчуження державних і комунальних земель» // Право України. – 2016. - № 1. – С. 55-62. 6. Мірошниченко А.М. Європейський суд з прав людини як важіль для зміни вітчизняного земельного законодавства // Право та управління – 2012. - № 2. – С. 509-517.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною про-грамою. Викладач, який проводить практичні заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на практичному занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни