Імуногенетика

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Імуногенетика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР09. Демонструвати знання про спадковість і мінливість, молекулярні механізми збереження та реалізації генетичної інформації та значення в еволюційних процесах. ПР12. Демонструвати знання про будову та функції імунної системи, клітинні та молекулярні механізми імунних реакцій, їх регуляцію, генетичний контроль; види імунітету та методи оцінки імунного статусу організму.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу "Генетика, «Молекулярна біологія» Знання теоретичних основ імунології Вміння самостійно застосовувати знання з генетики та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науковою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Імуногенетика» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітнім рівнем «Бакалавр». Дисципліна "Імуногенетика” є базовою біологічною дисципліною і присвячена вивченню спадкових чинників імунітету. Дисципліна висвітлює закономірності успадкування антигенних факторів, поширення їх в популяціях, кореляцію з конституцією організму і стійкістю до хвороб, тканинну несумісність. Поєднує вивчення методів імунології, генетики та молекулярної біології.
Рекомендована та необхідна література
1. Демидов С.В.. Манченко Ж.А.. Гавриленко Е.І., Топчій Н.М. Імуногенетика – К.:Україна. 2009. – 518 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота1(проводиться дистанційно): РН 1.1 – 2 .2 – 30 балів/15 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1 – 2.2– 30 балів/15 балів 3. Виконання практичних задач: РН 2.1 – 2.2 – 30 балів/15 балів 4. Оцінювання доповнень, усних відповідей, реферату: РН 1.1 – 2.2 – 10 балів/5 балів Підсумкове оцінювання: у вигляді заліку
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Загальної та медичної генетики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”