Генетика дрозофіли

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Генетика дрозофіли
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Спілкуватися усно і письмово з професійних питань з використанням наукових термінів, прийнятих у фаховому середовищі, державною та іноземною мовами. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР09. Дотримуватися положень біологічної етики, правил біологічної безпеки і біологічного захисту у процесі навчання та професійній діяльності. ПР16. Знати будову та функції імунної системи, клітинні та молекулярні механізми імунних реакцій, їх регуляцію, генетичний контроль; види імунітету та методи оцінки імунного статусу організму. ПР17. Розуміти роль еволюційної ідеї органічного світу.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Молекулярна біологія", "Зоологія", "Біохімія", "Мікробіологія", "Загальна генетика". 2. Вміти самостійно застосовувати знання з молекулярної біології, біохімії, мікробіології та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та молекулярно-біологічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Спецкурс охоплює вивчення біології, морфології та анатомії плодової мухи, цикл розвитку, гаметогенез, молекулярні механізми становлення статі та ін. У ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється практичне застосування і значення дрозофіли у молекулярній біології та генетиці.
Рекомендована та необхідна література
1. Генетика дрозофіли. Практикум: навчальний посібник / І. А. Козерецька, О. В. Проценко, О. В. Жук, Серга С.В та ін. – К. : Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2013. – 95 с. 2. Lindsley D.L. Grell E.H. Genetic variations of Drosophila melanogaster // Carnegie Institution of Washington Publication. - 1968. - № 627. 3. CarolinaTM Drosphila menual // Carolina Biologycal Supplay Company -2006. 4. http:/www.flybase.org 2011
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1(перша проводиться дистанційно) – РН 1.1; 1.2. – 30 балів/ 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3; 1.4 – 30 балів/ 15 балів 3. Експрес контрольні роботи РН 2.1 - 3.1 – 15 балів / 7,5 балів. 4. Оцінювання усних відповідей та доповнень, оцінювання вирішення дослідницьких задач РН 1.1- 1.4 – 25 балів/ 12,5 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Загальної та медичної генетики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”