Управління ГІС-проектами
Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Управління ГІС-проектами
Код дисципліни
ОК 10.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР 01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об’єктів геосфер Землі.
ПР 02.Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю
ПР 06. Вміти здійснювати екологічну оцінку, аудит, ліцензування, сертифікацію використання природних ресурсів, прогнозувати розвиток екологічних, технологічних, економічних та соціальних наслідків на окремих об’єктах природокористування.
ПР 07. Знати сучасні методи досліджень Землі та її геосфер і вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності
ПР 12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
ПР 13. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра з наук про Землю; геодезії та землеустрою; географії, успішне вивчення обов’язкових професійно-орієнтованих дисциплін навчального плану першого семестру другого рівня вищої освіти.
Зміст навчальної дисципліни
Цей курс викладає стратегію успішного управління проектами з впровадження ГІС (ГІС-проектами). Розглядається впровадження ГІС від ініціативи щодо невеликої проектно-орієнтованої ГІС до великої корпоративної ГІС (ГІС усього підприємства). Для всіх рівнів впровадження ГІС підтримується узгоджена методологія системної оцінки потреб користувачів, визначення вимог до ГІС, проектування баз даних, розробки прикладних програм, а також власне впровадження, функціонування та обслуговування ГІС.
Навчальна дисципліна «Управління ГІС-проектами» направлена на закріплення теоретичних знань з професійно-орієнтованих дисциплін, що вивчалися студентами протягом попередніх років навчання. Студенти розвиватимуть вміння в плануванні ГІС-проекту, власне проектуванні ГІС, а також управлінні проектом і його документуванні. Усі студенти поліпшить їхню здатність самостійно здобувати, оцінювати та реалізовувати нові знання та вміння щодо ГІС, покладаючи все це в основу ефективного використання ГІС.
Рекомендована та необхідна література
1.Проектування ГІС [Текст] : підручник / В. М. Самойленко, Л. М. Даценко, І. О. Діброва / Gis designing : textbook / Samoilenko V. M., Datsenko L. M., Dibrova I. O. - Київ : Прінт Сервіс, 2015. - 255 с.
2.Вендров А.М. CASE-технологии. Современные методы и средства проектирования информационных систем / http://www.citforum.ru/database/case/index.shtml.
3.Воловик О.М. Проект "Цифрова Земля" // Зб. наук. праць "Географія в інформаційному суспільстві". – К.: ВГЛ "Обрії", 2008. – Т.ІV. – С.58-60.
4.Даценко Л.М. Навчальна картографія в умовах інформатизації суспільства: теорія і практика [Монографія]. – К.: ДНВП "Картографія", 2011. – 228 с.
5.Даценко Л.М. Основи геоінформаційних систем та технологій у шкільних курсах за кордоном // Часопис картографії. – 2010. – Вип.1. – С.197–205.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліна складається із двох змістових модулів.
Перший модуль присвячено вивчанню технологій установчого (ініціального) та стратегічного проектування ГІС, другий – технологій системного, експлуатаційного й завершального проектування ГІС.
Студенти мають опанувати процедури планувати ГІС-проектів шляхом визначення його сфери, графіка робіт, кошторису та ресурсів; визначати ризики ГІС-проектів та можливості їхнього зменшення; розуміти взаємодію між сферою, графіком робіт, витратами, ресурсами та якістю ГІС- проектів; управляти чинним проектом, контролюючи ризики та зміну сфери; здійснювати моніторинг та описувати перебіг чинного ГІС-проекту; характеризувати масиви даних та їхнє переміщення всередині організації; створювати прості UML Діаграми Класів для опису основних структур даних; розуміти сутність та джерела помилок в ГІС-проектах; визначати та характеризувати чутливість ГІС-моделей до змін у вхідних даних.
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10)); підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20)).
Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Миколаївна
Даценко
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет