Статистика

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Статистика
Код дисципліни
OK 1.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліковоаналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств. ПР13. Усвідомлювати особливості функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання та демонструвати розуміння їх ринкового ПР15. Володіти загальнонауковими та спеціальними методами дослідження соціально-економічних явищ і господарських процесів на підприємстві.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Економічна теорія», «Вища математика для економістів», «Теорія ймовірностей та математична статистика для економістів», «Макроекономіка», «Сучасні інформаційні технології в економіці». 2. Знати: теоретико-методологічні основи макро- та мікроекономіки. 3. Володіти навичками використання програмних засобів обробки і візуалізації даних. В свою чергу, знання з даної дисципліни сприяють успішному виконанню курсових робіт.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: модуль 1 «Описова статистика», в якому розглядаються статистичні методи збору, реєстрації масових даних, їхньої первинної обробки: систематизації і групування, узагальнення та порівняння за допомогою середніх, абсолютних і відносних величин, а також методи оцінювання та аналізу варіації, диференціації, концентрації та порівняння структур в часі і просторі; модуль 2 «Аналітична статистика», де розкриваються методи перевірки статистичних гіпотез щодо характеристик вибіркової сукупності, відповідності емпіричного розподілу теоретичному, істотності розбіжностей середніх і часток у порівняних сукупностях, а також дисперсій, випадковості взаємозв’язку між ознаками; методи аналізу тенденції розвитку та сезонних коливань, індексного аналізу.
Рекомендована та необхідна література
1. Erik Lindström, Henrik Madsen, Jan Nygaard Nielsen. Statistics for Finance: Chapman and Hall/CRC, 2020. 384 р. 2. Perumal Mariappan. Statistics for Business: Chapman and Hall/CRC, 2019. 372 р. 3. Кушнір Н.Б., Кузнєцова Т. В., Красовська Ю. В. Статистика: Навч. посіб./Н.Б. Кушнір, Т.В.Кузнєцова та ін. – К.: Центр навчальної літератури, 2019. – 208 с. 4. Мармоза А.Т. Практикум з теорії статистики і сільськогосподарської статистики: Навч. посіб. /А.Т. Мармоза. – К.: Центр навчальної літератури, 2019. – 664 с. 5. Єріна А.М., Пальян З.О. Статистика: підручник /А.М.Єріна, З.О.Пальян. – К: КНЕУ, 2010. – 351 с. 6. Ковтун Н.В. Теорія статистики: підручник / Н.В.Ковтун. – К.: Знання, 2012. – 399 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Розроблення в малій групі та захист проекту статистичного обстеження, виконання практичних вправ, розрахункових завдань, розв’язання задач, захист індивідуального розрахунково – аналітичного завдання, модульна контрольна робота.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії
Економічний факультет