Основи нейрохімії

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Основи нейрохімії
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
арин», «Структура та обмін ліпідів», «Структура та функції біологічних мембран», «Біологічно активні речовини». Вміння застосовувати знання та навички, набуті під час опанування хімії біоорганічної, біохімії, фізіології людини і тварин, проводити пошук та аналіз наукової літератури. Володіння базовими підходами до пошуки причин порушень нервової системи на біохімічному рівні з використанням сучасних методів досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна вивчає біохімічні особливості структури і функціонування нервової системи, зокрема обмін амінокислот та ліпідів мозку, мозкоспецифічні білки, особливості структури та функціонування нейрональних мембран, експресію генів у мозку та його енергетичний метаболізм, будову та роль гематоенцефалічного бар’єру, нейропептиди мозку. Розглядаються нейромедіаторні системи, зокрема їхня участь у процесах формування пам’яті і навчання та вплив на них різних психофармакологічних засобів.
Рекомендована та необхідна література
1. Chaudhry S.R., Bhimji S.S. Biochemistry, Endorphin // StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2018 Jan-2018 Jan 20. 2. Kumar A., Tsao J.W. Alzheimer Disease // StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2018 Jan-2018 May 4.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) – РН 1.1-2.1 – 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1-2.1 – 20 балів/ 10 балів 3. Підготовка презентації / доповіді - РН 1.1-1.3, 3.1 –20 балів / 10 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”