Професійна та корпоративна етика

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Професійна та корпоративна етика
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР1. Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР3.Здійснювати злагоджену роботу на результат у колективі з урахуванням суспільних, державних і виробничих інтересів. ПР 13. Дотримуватися основних правил біологічної етики, біобезпеки, біозахисту, оцінювати ризики застосування но вітніх біологічних, біотехнологічних і медико-біологічних методів та технологій, визначати потенційно небезпечні організми чи виробничі процеси, що можуть створювати загрозу виникнення надзвичайних ситуацій. ПР14. Дотримуватись норм академічної доброчесності під час навчання та провадження наукової діяльності, знати основні правові норми щодо захисту інтелектуальної власності.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. знатиосновні етапи розвитку етичної думки;основні етико-філософські поняття та категорії,характеристики основних положень етичних систем та відповідні їм ціннісно-нормативні програми; основні методи філософсько-етичних досліджень, методи психології при аналітичному розгляді дилемних ситуацій; 2. вміти застосовувати основну методологію імперативно-ціннісних аспектів професійної практики безпосередньо до дилемних проблем професійної та корпоративно ї етики; прогнозувати та завбачати ймовірні негативні наслідки; 3. володіти елементарними навичками наукового дослідження та інтегрованою інформацією наукового дослідження; управління інформацією та використання іншомовних фахових інформативних джерел, а саме, отримувати та аналізувати інформацію з різних джерел, як а би відповідала вимогам та потребам завбачення дилемних процесів у сучасному соціокультурному просторі, культурно-професійній сфері.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна послідовно розглядає особливості розвитку і становлення професійної та корпоративної етики їх необхідність в сучасних професійних практиках. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні напрямки професійної етики. З’ясовуються особливості використання поглиблених знань правових та етичних норм при оцінці наслідків своєї діяльності, вироблення та розвитку практичних вмінь та навичок прийняття рішень з етичної пове дінки спеціалістів в дилемних ситуаціях професійної діяльності, а також ознайомлення з кодексами професійної етики. Розглядаються особливості оволодіння методами аналізу даних кодексів та їх удосконалення, напрацювання розуміння та переконання щодо слідування нормам професійної етики, як необхідної умови професійного розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1.Василевене Н. Етика у справі формування корпоративної соціальної відповідальності // Соціальна етика: модуси відповідальності. –К., 2011. – С.92 - 109 2.Гьосле В. Практична філософія в сучасному світі.–К., 2003.-с.248 3.Етика. Естетика.: Навч.посібник / за наук. ред.Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014 – Розділ 1 – С. 6-22. 4.Ломачинська І.М. Професійна етика:навчальний посібник для дистанційного навчання.-К.: «університет Україна», 2005.– 226 с. 5.Прикладна етика. Навч.посібник / За наук.ред. Панченко В.І..–К.: «Центр учбової літератури», 2012 – Розділ 1. – С.7 -40. 6.Професійна та корпоративна етика: навч.посіб. / за ред., В.І.Панченко. -К: 2019 ВПЦ «Київський університет», 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, семінар.
Методи та критерії оцінювання
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Дмитрівна Рихліцька
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет