Психологія конфлікту
Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Менеджмент організацій і адміністрування"
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Психологія конфлікту
Код дисципліни
ВК 3.2.9
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтувати методи їх вирішення.
ПРН 6. Мати навички прийняття, обґрунтування та забезпечення реалізації управлінських рішень в непередбачуваних умовах, враховуючи вимоги чинного законодавства, етичні міркування та соціальну відповідальність.
ПРН 7. Організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті.
ПРН 10. Демонструвати лідерські навички та вміння працювати у команді, взаємодіяти з людьми, впливати на їх поведінку для вирішення професійних задач.
ПРН 18. Формувати і адаптувати систему методів менеджменту організацій в умовах невизначеності функціонування.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання менеджменту організацій та проблем адміністрування; основ управління проектами; основ економічної теорії та економічної політики. 2. Вміння аналізувати причини та наслідки впливу соціальних, економічних, інформаційних, культурних умов на особистість, особливості її формування та соціалізації; виявляти закономірності функціонування групи, аналізувати міжособистісну взаємодію, здійснювати прогностику управлінських рішень. 3. Володіти елементарними навичками прогнозування поведінки людини, варіативності міжособистісної комунікації.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна належить до переліку вибіркових і спрямована на вивчення сучасних теорій конфлікту, правил системного аналізу економічних та управлінських конфліктів. Формує професійне мислення менеджера-управлінця, який вивчає психологічні підходи, що пояснюють перебіг конфлікту на різних стадіях його розвитку, що допомагає обирати способи й прийоми корекції особистістю свого ставлення до конфлікту і поведінки в ньому, методи психологічної допомоги у ситуації тривалих і деструктивних.
Рекомендована та необхідна література
1. Ващенко І. В., Кляп М. І. Конфліктологія та теорія переговорів: Навч. посіб.К.: Знання, 2013. 2. Ващенко И. В., Гиренко С. П., Хамалян Р. А., Антонова А. Г. Общая конфликтология: Учеб. пос. 2-е изд., доп. Харьков: Оригинал, 2001. 3. Ващенко І. В. Психологія конфлікту: Методичні рекомендації для студентів освітнього рівня магістр галузі знань 07306 «Управління та адміністрування» спец. 073 «Менеджмент» освітньої програми «Менеджмент організацій і адміністрування». Кам’янець-Подільський: Видавець Ковальчук О.В., 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проблемно-орієнтоване навчання: лекції; семінарські заняття; дискусія; розгляд практичних ситуацій; виконання ситуаційних завдань; виконання і презентація групового та індивідуального завдань; консультації; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на одному з останніх семінарських занять з дисципліни. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи. Результатами навчання, які оцінюються під час заліку, є РН 1.1. - 4.1.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни