Історія правового регулювання праці

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Історія правового регулювання праці
Код дисципліни
ВБ.01.04.25
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Формування сучасних знань про трудове законодавство ХХ ст.; історичні етапи його становлення та їх особливості; тенденції розвитку трудового права та законодавства у ХХІ ст., етапи становлення та розвитку локального нормативно-правового регулювання праці.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: понятійно-категоріальний апарат правового регулювання праці; основні орієнтири становлення та вдосконалення трудового законодавства у цій сфері; історію правового регулювання трудової юстиції; становлення законодавства про оплату та охорону праці. Вміти: аналізувати нормативно-правові акти; інтерпретувати положення офіційних документів та джерел права; виявляти проблеми та оцінювати історичну практику правового регулювання праці. Володіти навичками: пошуку інформаційних матеріалів, нормативно-правових актів, судових рішень у відповідних професійних пошукових інформаційних системах та архівних установах.
Зміст навчальної дисципліни
Магістри комплексно досліджують становлення трудового законодавства періоду ХІХ – ХХ ст.; історію правового регулювання трудової юстиції, вирішення трудових спорів, оплати та охорони праці; особлива увага буде приділена з’ясуванню історії наглядової діяльності у сфері охорони праці, правового регулювання працевлаштування та медіації як альтернативного позасудового способу вирішення трудових спорів.
Рекомендована та необхідна література
1. Літопис кафедри трудового права. До 50-річчя кафедри трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (1969-2019)/редкол.: О.М. Ярошенко.ю І.А. Вєтухова, В.Д. Авескулов.- Харків: Право, 2019. – 118с. 2. Могілевський Л. В. Система трудового права України : монографія / Л. В. Могілевський. – Харків : Вид-во, 2016. – 412 с. 3. Занфірова Т.А. Проблеми правового забезпечення свободи праці в Україні: монографія / Т.А. Занфірова. – Харків: Золота миля, 2017.- 496с. 4. Хохлов Е. Б. Очерки истории правового регулирования труда в России / Е. Б. Хохлов. — СПб., 2000. — 420 с. 5. Томашевский К. Л. Очерки трудового права (История, философия, проблемы систем и источников) / К. Л. Томашевский; науч. ред. О. С. Курылева. — Минск : Изд. центр БГУ, 2009. — 335 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семестрові форми оцінювання: - усна відповідь – від 1 до 5 балів; - Експрес опитування – від 1 д 3 балів; - Модульна робота – від 1 до 5 балів; - Публікація наукових тез – від 1 до 3 балів; - Тестування (вибрані вірні з набору суджень) – від 1 до 3 балів; - Реферат – від 1 до 5 балів; - Проміжний контроль (підсумкове тестування – від 1 до 60 балів. - Мінімальний бал, який може бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. - Максимальний – 40 балів за семестр. - Підсумкове оцінювання: - Мінімум – 24+36 = 60 балів, - Максимум 40+60 100 балів.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який читає лекції у відповідності до передбачених Робочою програмою дисципліни. Видами поточного контролю є усна відповідь, експресопитування, письмова робота, тестування, доповнення до усних відповідей, реферат, модульна робота. При поточному оцінюванні підлягає: рівень знань, повнота відповіді, активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях, опрацювання доповнюючи джерел, вчасність надання письмових робіт. Кількість балів заноситься після проведеного заняття у журнал успішності відповідної групи. У випадку пропущених занять з поважних причин студент може відпрацьовувати їх у позауадиторнийчас. Якщо студент на семінарських заняттях набрав менше 24 балів він може бути недопущений до кінцевої форми контролю. За умови додаткового набрання балів він допускається до кінцевої форми контролю в процесі перескладання дисципліни.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права