Країнознавство Чехії та чеський фольклор
Освітня програма: Чеська мова і література та англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Країнознавство Чехії та чеський фольклор
Код дисципліни
ННД.27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН2. Ефективно працювати зі слов’янознавчою інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
ПРН3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти в галузі славістики.
ПРН5.Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо.
ПРН13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та чеської художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати про взаємозв’язок культури й загальнолюдських цінностей, мати основні фактологічні знання гуманітарного характеру.
Уміти планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби.
Володіти елементарними навичками роботи з навчально-методичними посібниками; пошуку інформації в рекомендованих до опрацювання наукових джерелах; критичного ставлення до аналізованих явищ; продукування складних усних і письмових повідомлень; взаємодії і співробітництва у навчанні у ситуаціях пошукового характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з основними поняттями матеріальної та духовної культури Чеської Республіки з часів заснування Великоморавської імперії до наших днів, а також підвищення лінгвістичної компетенції та філологічної культури студентів. Дисципліна дає знання в галузі географії, історії, побуту та культури Чехії, виробляє практичні вміння роботи з реаліями, забезпечує теоретичні знання про взаємозв'язок соціального, економічного, політичного устрою держави та національної культури.
Рекомендована та необхідна література
Зінько Ю. А., Калитко С. Л., Кравчук О. М., Поп І. І. Нариси історії Чехії: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – Вінниця: «Нілан-ЛТД», 2017.
Історія західних та південних словян / За ред. В.І.Ярового. – К., 2001.
Хрестоматія з історії західних та південних слов’ян (Давня доба, Середньовіччя) [навч. посібник] / за ред. В. І. Ярового. – К.: Либідь, 2011. – 416 с.
Яровий В. Новітня історія центральноєвропейських та балканських країн ХХ століття. – К.: Генеза, 2005. – 814 с.
Kultura českého národa – tradice a současnost / O.Antonenko, H.Hasilová, J.Hasil, N.Lobur, O.Palamarčuk. – Lvov, 2010. – 448 s.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні та семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальні консультації, Форми навчання: усна відповідь, доповідь з презентацією, індивідуальна робота, підсумкова контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
- поточний контроль (тестування, усне та письмове опитування);
- підготовка студентами презентації
- підсумковий контроль: екзамен.
Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані здобувачем вищої освіти упродовж семестру, та бали, отримані на іспиті, максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 60 балів (60%) – семестровий контроль і 40 балів (40%) – іспит).
Мова викладання
українська, чеська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни