Правові проблеми діяльності фондів соціального страхування в Україні
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Правові проблеми діяльності фондів соціального страхування в Україні
Код дисципліни
ВБ.01.01.20
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність аналізувати отримані знання у сфері теоретичних засад загальнообов’язкового державного соціального страхування, організаційно-правових основ та видів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Вміння систематизувати законодавство з питань соціального страхування; визначати вид функціонування конкретного фонду соціального страхування вид забезпечення та складати відповідні документи.
Здатність обґрунтувати можливість щодо застосування правових норм в сфері регулювання діяльності фонлів державного соціального страхування при розв’язанні спірних питань, які виникають у сфері надання видів соціального забезпечення.
Вміння документально забезпечувати визначення розміру та строків призначення відповідних видів соціального страхування.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні теоретичні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, організаційно-правові основи та види загальнообов’язкового державного соціального страхування, що надаються у системі соціального страхування; поняття, принципи, структуру та види фондів державного соціального страхування.
Вміти оперувати поняттями та категоріями загальнообов’язкового державного соціального страхування, правильно аналізувати і застосовувати правові норми з питань діяльності фондів страхування, вирішувати практичні ситуації з питань їх практичного застосування.
Зміст навчальної дисципліни
Соціальне страхування як правова категорія. Організаційно-правові основи загальнообов’язкового державного соціального страхування. Основні напрямки реформування національної системи загальнообов’язкового державного соціального страхування. Пенсійний фонд України. Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Фонд соціального страхування України. Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Рекомендована та необхідна література
В.М. Андріїв. Правові проблеми соціального і пенсійного страхування в Україні:навчальний посібник / Андріїв В.М. – Київ: ФОП Маслаков – 2020. – 400 с.
Кучма О.Л. Проблеми теорії та нормативно-правового регулювання соціального страхування в Україні: монографія / О.Л. Кучма. – К.: Освіта України, 2016. – 416 с.
Соловйов О.В. Фонд соціального страхування України як суб’єкт загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. //Право та іновації. - №1 (13) 2016. – С.179-184.
Старосельцева О.В. Правовий статус фонду соціального страхування в Україні. // Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції. - №2. Т.1. 2018. С.117-120.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання.
Наочні: ілюстрація, демонстрація, самостійне спостереження
Практичні: аналіз чинної локальної нормотворчої практики, судової практики, практичні завдання
Методи та критерії оцінювання
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за встановленими формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 40 балів. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів.
Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше 24 балів, не виконав індивідуального завдання та набрав менше 4 балів за тестове контрольне опитування, що проводилось лектором. Студент може отримати на іспиті максимально 60 балів з урахуванням балів отриманих студентом під час проведення лектором тестового контрольного опитування. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 36 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Василь
Михайлович
Андріїв
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права