Право власності на інші речові права на земельну ділянку

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Право власності на інші речові права на земельну ділянку
Код дисципліни
ВБ.01.07.09.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Набуття студентами нових та поглиблених знань з проблем здійснення прав власності та інших речових прав на землю; формування навичок вирішувати з вирішення проблемних питань і конкретних справ з питань здійснення і захисту суб’єктивних речових прав на земельні ділянки; формування світоглядних позицій і правосвідомості на основі верховенства права у здійснені і юрисдикційному захисту речових прав на землю.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати предмет земельного, цивільного та інших галузей права національної правової системи; систему і структури органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; теоретичні засади права власності; підстави, умови, способи порядок здійснення права власності та інших речових прав на земельні ділянки та їх обмежень; форми і способи захисту земельних прав. 2. Вміти працювати з інформаційно-пошуковими системами нормативних та теоретичних джерел; систематизувати і аналізувати матеріали практики органів державної влади та місцевого самоврядування; використовувати різні способи тлумачення правових норм. 3. Володіти елементарними навичками здійснення професійної діяльності, визначення стратегії та тактики вирішення практичних правових питань, підготовки заяв (клопотань), позовних заяв для захисту суб’єктивних прав на земельні ділянки.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчається актуальні теоретичні і практичні проблем набуття, реалізації, захисту суб’єктивних речових прав на земельні ділянки, розкриваються особливості підстав, умов, способів і порядку здійснення права власності та інших речових прав на земельні ділянки; забезпечується формування практичних навичок студентів у використанні різних способів юрисдикційного захисту права власності у поєднанні з іншими речовими правами на землю.
Рекомендована та необхідна література
1. Дернбург Г. Пандекты. – Том ІІ. Вещное право. – 6-е издание исправленное и дополненное. – СПб [б. в.], 1905. – 357 с. 2. Дождев Д.В. Основание защиты владения в римском праве. - М.: Ин-т государства и права РАН, 1996. – 238 с. 3. Харченко Г.Г. Речові права : монографія / Г.Г. Харченко. – К.: Юрінком Інтер, 2015. – 432 с. 4. Марусенко Р. І. Правові аспекти земельних сервітутів в Україні : дис. канд. юр. наук : 12.00.06 / Марусенко Р. І. – Київ, 2005. – 193 с. 5. Мірошниченко А. М. Науково-практичний коментар до Земельного кодексу України / А. М. Мірошниченко, Р. І. Марусенко. – Київ: Алерта, 2013. – 544 с. – (5-те видання, змінене і доповнене). – С. 404 – 407.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, праткичне заняття, семінарське заняття.
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на іспиті максимально 60 балів, до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 36 балів. У випадку коли студент на іспиті набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за іспит» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська, англійська.

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра земельного і аграрного права
Навчально-науковий інститут права