Молекулярна таксономія рослин

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Молекулярна таксономія рослин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології ПР04.Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР06. Застосовувати принципи систематики, методи виявлення та ідентифікації неклітинних форм життя, прокаріот і еукаріот. ПР07. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузейПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – основи молекулярної біології в межах нормативної дисципліни, основи систематики рослин та грибів в рамках нормативних, спеціальних дисциплін та польових практик, що викладались в попередні роки навчання. 2. Вміти – вміти ідентифікувати ботанічні та мікологічні об’єкти, знати основи молекулярної біології в об’ємі, що визначений нормативними та спеціальними дисциплінами, що викладались в попередні роки навчання. 3. Володіти елементарними навичками роботи з ПК на рівні досвідченого користувача.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Молекулярна таксономія рослин» є складовою циклу вільного вибору студента. Дисципліна є базовою біологічною дисципліною, що стосується цілісного уявлення про біорізноманіття, техніки ідентифікації біологічних об‘єктів за маркерними послідовностями геномної ДНК, отримання, аналізу та редагування хроматограм з результатами секвенування, з‘ясування філогенетичних відносин рослиннх та грибних об‘єктів за допомогою технік молекулярно-філогенетичного аналізу, визначення ступеню відмін між таксонами на основі молекулярно-генетичних маркерів.
Рекомендована та необхідна література
1. Hillis D.M., Moritz C., Mable B.K. Molecular Systematics (2nd ed.) - Sinauer Associates, Inc., Publishers Sunderland: Massachusetts U.S.A.- 652 p. 2. National Center for Biotechnology Information (http://www.ncbi.nlm.nih. gov/). 3. Coleman A.W. Pan-eukaryote ITS2 homologies revealed by RNA secondary structure. - Nucleic Acids Research, 2007, Vol. 35, No. 10: 3322–3329 4. Caisová L., Marin B., Melkonian M. A. Consensus Secondary Structure of ITS2 in the Chlorophyta Identified by Phylogenetic Reconstruction. - Protist, 2017, Vol. 164: 482–496. 5. Масюк Н.П., Костіков І.Ю. Водорості в системі органічного світу. - Київ: Академперіодика, 2002. - 180 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Задача (з розділу 1) - РН 2.1 – 16 балів / 8 балів 2. Задача (з розділу 2) - РН 2.2 – 16 балів / 8 балів 3. Задача (з розділу 3) - РН 2.3 – 16 балів / 8 балів 4. Усні відповіді/доповнення - РН 1.1, РН 1.2, РН 3.1 – 12 балів / 6 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”