Змагальне кримінальне судочинство

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Змагальне кримінальне судочинство
Код дисципліни
86.01.07.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: предмет, завдання та методологію курсу «Змагальне кримінальне судочинство», його місце в системі навчальних дисциплін. Знати: правову природу, зміст та значення змагальних засад в кримінальному судочинстві. Знати: суть принципу змагальності в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві України та в світлі рішень ЄСПЧ; знати стратегію і тактику здійснення процесуальних функцій в змагальному кримінальному судочинстві. Вміти аналізувати інформацію та знати зміст поняття «суду присяжних як організаційної форми змагального кримінального судочинства» . Вільно володіти письмовою та усною державною мовою, правильно вживаючи правничу термінологію; формалізуючи моделі поведінки та закріплюючи їх у вигляді обґрунтованих правових позицій щодо спірних питань правозастосування. Грамотно і точно висловлювати і обґрунтовувати свої позиції щодо нормотворчих ініціатив.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання про основні кримінальні процесуальні інститути, отримані в результаті вивчення навчальних дисциплін: Кримінальний процес України», «Актуальні проблеми кримінального процесуального права»; 2) використання теоретичних знань за результатами вивчення навчальних дисциплін: «Адвокатура в Україні», «Прокуратура України», «Актуальні проблеми адвокатури України», «Актуальні проблеми прокуратури України», «Судоустрій України», «Актуальні проблеми судоустрою України»; 3) застосування отриманих навичок в галузі кримінального процесу, набутих в результаті проходження практики у прокуратурі та судах.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни у студентів формуються уявлення щодо розвитку та принципів змагального кримінального судочинства; розширюються знання щодо моральних засад ефективної реалізації процесуальних функцій в змагальному кримінальному судочинстві; студенти ознайомлюються зі стратегією і тактикою здійснення процесуальних функцій в змагальному кримінальному судочинстві; набуваються практичні навички здійснення наукового аналізу кримінального процесуального законодавства і практики його застосування, виявлення переваг і недоліків щодо вдосконалення правового регулювання, формування власної думки щодо проблемних питань; студенти мають змогу на практиці навчитись виявляти помилки та недоліки.
Рекомендована та необхідна література
1. Яновська О.Г. Роль суду в змагальному кримінальному судочинстві / О.Г. Яновська // Часопис Національної академії внутрішніх справ: наук. журнал – 2013. - № 1. – С.87 – 92. 2. Яновська О.Г. Концептуальні засади функціонування і розвитку змагального кримінального судочинства: Монографія.– К.: Прецедент, 2011. – 303 с. 3. Європейська конвенція з прав людини (Конвенція про захист прав і основних свобод людини від 4 листопада 1950 року) // Права людини і професійні стандарти для юристів в документах міжнародних організацій. – Амстердам – Київ, 1996. – С. 12-17. 4. Загальна декларація прав людини від 10 грудня 1948 року // Права людини. Міжнародні договори України, декларації, документи. – К., 1992. – С.18-24.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське (практичне) заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Опитування, дискусія, написання наукової роботи (стаття, тези), іспит - семестрові форми оцінювання: 1. доповідь (виступ на задану тему на базі підготовленої статті 8-12 с.) – до 20 балів; 2. доповнення доповіді, участь у дискусії – до 5 балів; 3. експрес-опитування – до 5 балів; 4. самостійна робота на семінарському занятті – до 5 балів; 5. поточне тестування (з набору суджень вибрати вірні) – до 5 балів; 6. відмова від відповіді – 0 балів; 7. письмові модульні контрольні роботи – до 10 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру складає 40 балів і зараховується на заліку. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. - підсумкове оцінювання: залік, який проводиться у формі співбесіди.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни