Гарантії прав особи у досудовому розслідуванні

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Гарантії прав особи у досудовому розслідуванні
Код дисципліни
ДВС 10.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати основні аспекти становленнята розвитку інституту гарантій прав особи в досудовому розслідуванні в Україні, особливості класифікації гарантій прав особи в кримінальному провадженні, їх правову природу; спеціальні поняття та термінологію; літературні джерела з актуальних проблем учасників кримінального провадження, акти кримінально процесуального законодавства, що регулює гарантії прав особи в досудовому розслідуванні. Знати правову характеристику нормативних джерел, що регулюють існування гарантій прав особи в досудовому розслідуванні, що забезпечують здійснення учасниками кримінального провадження своїх прав і обов’язків. Знати: основні наукові проблематики застосування і реалізації гарантій прав особи в досудовому розслідуванні. Вміти оцінювати та визначати роль та завдання гарантій прав особи в кримінальному провадженні, розмежовувати гарантії прав особи в кримінальному провадженні.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати поняття та визначення понять: «гарантії», «учасники кримінального провадження», «досудове розслідування», «досудове слідство», «сторони кримінального провадження»; повноваження прокурора як процесуального керівника; поняття та процесуальний статус органу досудового розслідування; процесуальний статус керівника органу досудового розслідування; процесуальний статус підозрюваного, обвинуваченого; особливості застосування запобіжних заходів у кримінальному провадженні; процесуальний статус потерпілого, гарантії прав людини під час здійснення негласних слідчих (розшукових) дій ; гарантії прав людини під час здійснення слідчих (розшукових) дій ; особливості судового контролю за досудовим і судовим розслідуванням; 2. Володіти елементарними навичками з підготовки проектів кримінально-процесуальних правочинів з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері кримінального процесу.
Зміст навчальної дисципліни
Викладання даної дисципліни є поглиблене вивчення студентами гарантій прав особи в досудовому розслідуванні. Курс навчальної дисципліни. передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України в сфері кримінального процесу, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології.
Рекомендована та необхідна література
1.Дерев’янко М.І. Гарантії прав і свобод особи під час застосування запобіжного заходуу вигляді тримання під вартою : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Дерев’янко М.І.; М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. – Київ, 2015. –253 с; 2.Кучинська О.П. Принципи кримінального провадження в механізмі забезпечення прав його учасників: монографія / О.П. Кучинська. – К. : Юрінком Інтер, 2013. – 288 с. 3.Мамка Г.М. Засади кримінального провадження. Монографія. – К.: Грета, 2018. – 276 с. 4.Чорноусько М.В. Здійснення прокурором процесуального керівництва досудовим розслідуванням: теорія та практика: монографія / М.В.Чорноусько; за заг.ред. д.ю.н., проф..О.П.Кучинської. – К.:Алерта, 2017. Ь- 294 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, тестування, модульна контрольна робота, проміжний контроль (підсумкова контрольна робота) - семестрові форми оцінювання: 1. експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2. колоквіум – від 3 до 4 балів; 3. доповіді та наукові роботи – від 4 до 5 балів; 4. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 3 до 5 балів; 5. дві модульні контрольні роботи – від 2 до 4 балів за кожну (всього: від 4 до 8 балів); 6. проміжний контроль (підсумкова контрольна робота) – 2 до 5 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 20 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можутьперевищувати 40 балів. - підсумкове : письмовий залік.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни